Reaguodamas į įvykius Ukrainoje teatras „Menas“ kviečia į spektaklį

Šiandien, vasario 25 d.,18 val., Panevėžio teatras „Menas“ rodys judesio spektaklį karo tema „Pykšt Pokšt Tratata“. Šis spektaklis – tai mūsų, teatro kūrėjų, reakcija į ilgai ore tvyrojusią ar tvyrojančią įtampą, vizualus atsakas ar netgi susikaupusios kolektyvinės emocijos išveika. Rež. Monika Klimaitė teigia, kad šiandien šis spektaklis mums patiems yra tik dar aštresnis ir reikalingesnis, todėl į spektaklio scenarijų buvo įtraukti šiandieniniai Ukrainos įvykiai.

M.Klimaitės nuomone, kalbėti šia tema, ypač šiandien, yra be galo svarbu ne tik dėl to, kad prisimintume netolimą praeitį ir įveiktume jos paliktas ir vis dar jaučiamas kolektyvines kultūrines traumas, bet ir dėl to, kad galėtume mokytis iš jos ir nebekartoti istorijos. Tačiau šiandienos įvykių kontekste, akivaizdu, kad vienos valstybės ar asmens ego, ambicijos ar principai yra stipresni už bet kokias istorijos pamokas.

Spektaklio garso takelį kūrė alternatyviosios scenos žvaigždė Rūta MUR.

Spektaklio choreografė Phaedra Soutou iš Graikijos.

„Net jei šiuo metu neišgyvename tiesioginės karo grėsmės (kol kas), tačiau, manau, išgyvename tam tikras netiesiogines jo pasekmes“ – sako Monika Klimaitė.

Panevėžio teatro ,,Menas” ir ,,normalaus teatro” koprodukcija.

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba

Daugiau apie spektaklį Facebook paskyroje: Panevėžio Teatras „Menas“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: