Rekordiškai greitai Panevėžio LEZ įrengtas dujotiekis – paskata verslui investuoti į regioną

Valstybės valdomai energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“ priklausantis gamtinių dujų skirstomojo tinklo operatorius „Lietuvos dujos“ Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje besikuriančią užsienio gamybos įmonę prie dujų tinklo prijungė triskart greičiau nei įprastai – per tris mėnesius. Dar sparčiau – vos per porą mėnesių įrengta 1,2 kilometro ilgio dujotiekio atšaka Panevėžio LEZ leis pritraukti dar daugiau investuotojų. Panevėžio savivaldybės investicija į naują dujotiekį siekia 101 tūkst. eurų.

„Sėkmingai bendradarbiaudami su Panevėžio miesto savivaldybe, rangovais ir naujuoju dujų vartotoju, per rekordiškai trumpą laiką įrengėme dujotiekį. Tai – realus pavyzdys, kai atsiliepus į verslo poreikius ir sutelkus jėgas, buvo sudarytos palankios sąlygos verslui investuoti į Lietuvos regioną, kurti naujas darbo vietas, naudotis sukurta infrastruktūra. Ir toliau kalbėsimės su kitų miestų savivaldybėmis bei ieškosime sinergijos, mažinant barjerus verslui kurtis Lietuvoje“, – sako Liudas Liutkevičius, „Lietuvos dujų“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius.

Prie Panevėžio LEZ nutiesto dujotiekio artimiausiu metu bus prijungtas į LEZ investuojantis norvegų kapitalo tekstilės gamintojas UAB „Devold“. Investuotojo teigimu, tiek savivaldybė, tiek „Lietuvos dujos“ aktyviai organizavo prisijungimo prie dujotiekio procesą ir labai greitai įrengė dujotiekį. Technologinėms reikmėms dujas naudosianti įmonė jau įsigijo gamybai reikalingas technologijas, pritaikytas naudoti gamtines dujas.

Pasak Panevėžio miesto savivaldybės, noras patenkinti stambaus investuotojo lūkestį laiku įrengti dujotiekį, paskatino skirti prioritetą sparčiam šio projekto įgyvendinimui. „Projekto sėkmę lėmė žmogiškasis faktorius – suvokę reikalo svarbą, „Lietuvos dujų“ pateiktus dujotiekio projekto dokumentus tvarkėme nedelsiant, per trumpiausią įmanomą laiką. Teritorija, per kurią buvo suplanuota tiesti dujotiekį buvo neužstatyta, be to, geranoriško bendradarbiavimo dėka buvo skubiau parengtas ir suderintas projektas. Itin greitai pavyko gauti ir visus reikiamus leidimus, kad „Lietuvos dujos“, pasitelkus rangovus, galėtų kuo greičiau pradėti statybos darbus. Įgyvendinus šį projektą gerėja sąlygos Panevėžyje įsikurti naujiems verslams ir investuotojams“, – sako Tomas Jukna, Panevėžio miesto savivaldybės Administracijos direktorius.

Šiuo metu analizuojama dujotiekio įrengimo galimybė Tauragės savivaldybėje, kur savo verslą vystyti ir gamyboje naudoti gamtines dujas ketina vienas pieno rinkos lyderių Lietuvoje – „Vilkyškių pieninė“. Įgyvendinus šį investicinį projektą, Tauragės miestas būtų prijungtas prie „Lietuvos dujų“ skirstomojo dujų tinklo. Ateityje tai galėtų sukurti sąlygas gamtinėmis dujomis naudotis ir kitoms Tauragės įmonėms bei gyventojams.

Gavus prašymą iš būsimo vartotojo prijungti jį prie gamtinių dujų sistemos, „Lietuvos dujos“ rengia dujofikavimo investicijų projektą, prijungimo sutartį, organizuoja dujotiekio iki sklypo ribos projektavimo ir statybos darbus. Dauguma dokumentų derinami su savivaldybe ir kitomis institucijomis. Vėliau vartotojas įsirengia dujų sistemą sklypo ir patalpų viduje ir užsako dujų paleidimą. Dažniausiai vartotojo prijungimo procesas dėl įstatyme numatytų ilgų terminų ir procedūrų užtrunka apie pusmetį. Dujotiekio statybos darbai užima tik nedidelę šio laiko dalį. „Lietuvos dujos“ siekia naujo vartotojo prijungimo prie dujų tinklų procesą palengvinti, o vidutinį prijungimo laiką sutrumpinti.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: