Renginys J. Meko atminimui

Minint pirmąsias avangardinio kino kūrėjo, poeto, kino kritiko, Biržų garbės piliečio Jono Meko (1922–2019) mirties metines, Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešoji biblioteka kviečia į renginį, skirtą šio iškilaus menininko atminimui. 

Biržų biblioteka su J. Meku ryšį palaikė nuo 2016 m. iki pat menininko mirties 2019 m. sausį. J. Mekas Bibliotekai yra atsiuntęs dalį savo archyvo iš Niujorko. 

Renginio „Senas yra mūsų šis kalbėjimas“ (citata iš J. Meko „Semeniškių idilių“) metu bus pristatyta 2019 m. gruodį Biržų bibliotekos iniciatyva išleista „Semeniškių idilių“ audioknyga, kurios leidybą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Biržų rajono savivaldybė. 

Dvidešimt šešias „Semeniškių idiles“ kartu su prologu J. Meko pageidavimu, išreikštu prieš pat savo mirtį, įskaitė biržietis Leonidas Čiudaras. Garso takelį sukūrė Giedrius Žilinskas.

Antrojoje renginio dalyje savo literatūrinę-muzikinę programą, skirtą J. Meko atminimui, pristatys aktorė Olita Dautartaitė.

Renginys vyks sausio 23 d. 17.30 val. Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos salėje. 

Parengė Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė viešiesiems ryšiams Indra Drevinskaitė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: