namu kvapai (nuotr. Pexels)

Renkatės namų kvapą? 3 svarbūs klausimai tinkamam pasirinkimui

Pasirinkti namų kvapą – nėra tokia jau lengva užduotis. Žinoma, svarbu įvertinti jums patinkantį aromatą, bet lygiai taip pat reikia apgalvoti ir tai, kaip jis papildys turimas erdves ar kokia forma patogiausia naudoti gaminį būtent jums. Taigi, šiame straipsnyje rasite tris svarbius klausimus, kuriuos reikėtų užduoti sau renkantis unikalų, stilingą ir patogų naudoti namų kvapą.

Tipas: kokia namų kvapo forma tinkama jums?

Šiandien yra ne vienas būdas unikaliais kvapais namuose ar biure kurti norimą atmosferą. Nors rinkoje galima rasti įvairiausių sprendimų, bene vieni populiariausių šiandien išlieka:

  • difuzoriai su lazdelėmis;
  • žvakės;
  • purškiami kvapai.

Jeigu nenorite sukti galvos dėl nuolat juntamo subtilaus aromato palaikymo, mažiausiai pastangų reikalaus difuzorius su lazdelėmis. Purškiami kvapai idealiai tinka, kai norisi greitai suteikti erdvėms gaivos, o štai žvakės turi dar vieną privalumą – jos leidžia sukurti jaukesnę atmosferą. Beje, kai kurie nišiniai purškiami kvapai puikiai tinka ne tik erdvių aromatui, bet ir, pavyzdžiui, drabužių spintos ar patalynės gaivai palaikyti.

Kalbant apie namų kvapo formą, galima iškart paminėti ir dizainą. Svarbu nepamiršti, kad kokybiški, ilgai išliekantys namų kvapai su lazdelėmis ar kita forma – unikalios interjero detalės. Taigi, kai pasirenkate tinkamiausią formą (difuzorių, žvakę, purškiamą kvapą ar pan.), įvertinkite ir gaminio dizainą.

Erdvė: kur bus pastatytas kvapas?

Kitas, ne ką mažiau svarbus kvapo pasirinkimo kriterijus, – erdvės. Tai svarbu tiek dėl pasirinkto gaminio dizaino, tiek dėl talpos ar dydžio, tiek dėl pačių kvapo natų. Žinoma, gaminio dizainas turi derėti erdvėje arba sukurti norimą akcentą. Kur kas daugiau klausimų kyla su, pavyzdžiui, difuzoriaus talpos pasirinkimu bei pačiu aromatu. Čia svarbu pagalvoti apie erdvės dydį.

Pavyzdžiui, jei erdvė didelė, ją užpildyti tam tikru aromatu prireiks didesnės talpos difuzoriaus ir, priešingai, jei erdvė maža – pakaks mažesnės talpos indo. Kitas svarbus aspektas – pats kvapas. Ryškios, kitų net įvardijamos kaip „sunkios“ natos puikiai tinka didesnėse patalpose, nes jose kvapas pasiskirsto tolygiai ir yra subtiliai juntamas. O štai mažoms erdvėms geriau rinktis ne tokius intensyvius kvapus, mat itin išraiškingi kvapai, pavyzdžiui, mažame vonios kambaryje, gali užgožti interjerą ir net imti erzinti.

Atmosfera: kokią nuotaiką norite kurti?

Galiausiai, reikia gerai apgalvoti kvapų natas ir tai, ką jomis norite pasiekti, kokią atmosferą sukurti. Pavyzdžiui, jei norisi daugiau jaukumo ir šilumos, verta rinktis vanilę, santalmedį ar ambra natų aromatus, o štai siekiantiems įkvėpti erdvėms daugiau energijos puikiai pravers labiau citrusinės natos ar bergamotės akcentas. Erdvėse, kuriose norima palaikyti švaros pojūtį ir galbūt net užgožti nepageidaujamus kvapus, labai tinka jūros vandens, medvilnės, žaliosios arbatos tonai.

Šie trys klausimai yra vieni svarbiausių renkantis namų kvapą, kuris papildys erdves kaip stilinga detalė, apgaubs jas norimu aromatu ir leis kurti atitinkamą nuotaiką. Žinoma, reikėtų neignoruoti ir naudojimo patogumo. Pagalvokite, norite justi subtilų aromatą visą dieną ar naudoti produktą pagal poreikį ir nuotaiką.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: