Respublikinės Panevėžio ligoninės nuotr.

Respublikinė Panevėžio ligoninė kviečia į savanorystės praktiką

Savanoriška veikla – tai neatlyginamai atliekama visuomenei naudinga veikla, kurios sąlygos nustatomos savanorio ir jį priimančios įstaigos susitarimu. Ši veikla yra ypatinga, svarbi dėl jos įnašo į visuomenės gerovę, stiprinant socialinius ryšius, įtraukiant piliečius į aktyvią visuomeninę veiklą ar bendruomenės gyvenimą. Savanorystė – tai ne tik visuomeninė veikla. Tai – būdas tobulėti, įgyti naujų žinių, patirties, įgūdžių, padėti kitiems, išbandyti save, pasitikrinti, ar gali ateityje rinktis vieną ar kitą specialybę.

Respublikinė Panevėžio ligoninė 2019 m. tapo akredituota savanorius priimančia įstaiga ir jai suteikta PO akreditacija. Šiais metais, sausio 6 d. pratęsta  akreditacijos sutartis iki 2026 m. sausio 6 d.

„Didžiuojamės turėdami savanorystės praktikos vietas, kurios atitinka įvairius mūsų savanorių interesus. Daugelis mūsų savanorių atrado savo mediko karjeros galimybes, remdamiesi savanorio patirtimi Respublikinėje Panevėžio ligoninėje. Noriu pasidžiaugti savanorių kuratorėmis: Rasa Masiene, Giedre Balčiūniene ir Laura Jasiukaitiene, kurios padeda savanoriams sklandžiai įsilieti į ligoninės veiklą.  Savanoriška veikla ligoninėje gali būti vienas geriausių būdų pasiruošti karjeros sveikatos priežiūros srityje, be to, tai gali padėti įgyti pranašumą prieš kitus kandidatus, kai stoja mokytis. Lietuvoje už savanorišką veiklą medicinos įstaigose, stojant į aukštąją mokyklą, pridedama 0,5 balo. Savanorystė – ilgam išliekanti patirtis, kuri gali praturtinti savanorio asmenybę ir atverti naujas duris renkantis profesinį kelią“, – kalbėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius A. Skorupskas.

„Panevėžio ligoninėje jau savanoriavo studentai iš Panevėžio ir Vilniaus kolegijų, J. Balčikonio, J. Miltinio,  Panevėžio 5-osios, V. Mikalausko menų gimnazijų moksleiviai ir daugelis kitų. Visi šie savanoriai planuoja savo ateitį susieti su medicina, todėl savanoriška veikla jiems labai naudinga. Savanoriai atlieka praktiką 6 mėn.( 240 val. – po 2 val. į dieną). Jie padeda aptarnauti personalui pacientus, lankytojus įvairiuose ligoninės skyriuose. Savanoriška veikla ligoninėje  suteikia galimybę stebėti, kaip kasdien dirba medicinos specialistai“, – pasakojo viena iš savanorių koordinatorių, Kardiologijos skyriaus vyr. slaugytoja Rasa Masienė.

Respublikinės Panevėžio ligoninės administracija kviečia kreiptis į ją arba savo ugdymo įstaigų administracijas visus, kurie ateityje norėtų dalyvauti savanoriškoje veikloje. Savanorystės metu įgytos žinios ir praktinė patirtis taps Jums neįkainuojama dovana, kuri ateityje gali suvaidinti lemiamą vaidmenį Jūsų tolimesnio profesinio pasirinkimo kelyje.

Respublikinės Panevėžio ligoninės inf. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: