Ričardas Balta: „Gimnazijoje galima siekti savo tikslų moksle ir sporte“

Dziudo klubo vadovas, treneris  Ričardas Balta Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje jaunuosius sportininkus moko dziudo kovos meno. Šiandien treneris dalinasi savo kaip trenerio pasiekimais.

Kada susidomėjote dziudo?

Sportuoti pradėjau gana vėlai, todėl aukštais pasiekimais sporte pasidžiaugti negaliu. 1982 m. man buvo suteiktas dziudo sporto meistro vardas. Gimiau ir užaugau Panevėžyje, 1986 metais baigiau Lietuvos kūno kultūros institutą ir pradėjau dirbti Panevėžio aukštesniojoje olimpinio rezervo mokykloje. Vėliau pradėjau dirbti Panevėžio sporto mokykloje-internate.

Didžiausias džiaugsmas mano trenerio karjeroje yra tai, kad dziudo susidomėjo abu mano vaikai. Sūnus Darius dalyvavo Pasaulio jaunimo čempionate, yra tarptautinių turnyrų prizininkas ir nugalėtojas. Dukra Viktorija Europos jaunių taurėje Čekijoje užėmė trečią vietą, Baltijos šalių čempionate – antrąją. Ji irgi įvairių tarptautinių turnyrų prizininkė ir nugalėtoja.

Kuriais savo auklėtiniais galite didžiuotis?

Aukščiausiais pasiekimais pasigirti gali mano auklėtinis Gintaras Ambraška. Jis 1999 m. Bratislavoje Europos čempionate užėmė 5-ą vietą. Maskvoje tapo Europos taurės nugalėtoju bei Pasaulio jaunimo taurės nugalėtoju Cetnieve. Olimpinėse žaidynėse Sidnėjuje dalyvavo kaip atsarginis sportininkas. Taip pat Aurimas Niprikas, kuris 2000 m. Olimpiniame jaunimo festivalyje Murcijuje iškovojo 3-ąją vietą. Didžiuojuosi ir Jovita Strelčiūnaite bei Šarūnu Urbu, kurie yra Lietuvos ir tarptautinių turnyrų prizininkai bei nugalėtojai.

Kada grįžote į sporto gimnaziją?

Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje pradėjau dirbti nuo mokyklos susikūrimo. Labai džiaugiuosi, nes siekti savo užsibrėžtų tikslų čia sudarytos puikios sąlygos. Gimnazijoje auga puikūs sportininkai. Aida Vasiliauskaitė yra Olimpinės pamainos sąrašuose. 2020 m. Europos jaunių taurės Gyore varžybose užėmė 2-ą vietą, Europos jaunių čempionate 9-ą vietą, dalyvavo Pasaulio jaunimo čempionate.

Evelina Kleinytė taip pat yra Olimpinės pamainos sąrašuose. 2020 m. Europos jaunių čempionate Varšuvoje užėmė 9-ą vietą, Pasaulio jaunių čempionate iškovojo irgi 9-tą vietą.

Iš dabar besimokančių sportininkų norėtųsi paminėti visus, kadangi jie visi yra perspektyvūs ir garsina mūsų ginnaziją. Gal išskirčiau Augustą Šlyterį, Gabiją bei Gabrielę Revinskaites ir Karoliną Saukaitytę.

Aš drąsiai galiu teigti, kad Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazija yra ta vieta, kurioje galima siekti savo tikslų ir moksle, ir sporte. Puikus sporto gimnazijos pedagogų kolektyvas atiduoda visas jėgas, kad mokiniai visapusiškai tobulėtų ir užaugtų harmoningos asmenybės.