Rima Daunienė: „Sporto gimnazija – nuostabi platforma mokytis ir tobulėti krepšinio srityje“

Panevėžietė krepšininkė ir krepšinio trenerė Rima Daunienė Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje moko jaunąsias krepšininkes žaidimo paslapčių. Šiandien trenerė dalinasi prisiminimais apie sportininkės ir trenerės karjerą.

Kada ir kodėl pasirinkote krepšinį?

Krepšinį pradėjau žaisti labai anksti, besimokydama tuometinėje Panevėžio 7-oje vidurinėje mokykloje. Gal todėl, kad buvau aukšta, jau trečioje klasėje trenerė A. Petkevičienė pakvietė mane žaisti krepšinį. Prieš tai bandžiau žaisti stalo tenisą ir lankiau šachmatų būrelį. Vėliau treneris Valdas Alekna pakvietė mane į Panevėžio sporto mokyklą – internatą. Septintoje klasėje jau buvau sporto mokyklos auklėtinė. Baigusi sporto mokyklą – internatą įstojau mokytis į Vilniaus pedagoginį universitetą.

Kokie įsimintiniausi laimėjimai krepšininkės karjeroje?

Visi laimėjimai ir medaliai man yra brangūs: ir kai buvau vaikas, ir kai studijavau, ir kai jau suaugusi buvau. Studijuojant su „Šviesos“ komanda esame daug kartų tapusios Lietuvos čempionėmis studentų tarpe ir moterų lygoje. Teko žaisti moterų krepšinio klubo „Kibirkštis“ dublerių ir pagrindinėje komandoje. Po to ši komanda pasivadino „Ryšininku“ ir jos sudėtyje teko žaisti Europos taurėje. Lietuvai atkūrus nepriklausomybę 1990-1992 metais du metus žaidžiau Čekijoje. Grįžusi iš Čekijos žaidžiau Klaipėdos „Žuvėdros“ komandoje.

Kada grįžote į Panevėžį?

Baigusi Pedagoginį universitetą ir krepšininkės karjerą, pasukau dalintis krepšinio paslapčių su vaikais. Grįžusi į Panevėžį pradėjau dirbti V. Variakojo sporto mokykloje, krepšinio trenere. Mano pirmoji komanda buvo 1994 metais gimę berniukai ir 93/94 metais gimusios mergaitės. Visus juos treniravau nuo trečios iki pat 12 klasės.

Ir kaip sekėsi auginti jaunųjų krepšininkų ir krepšininkių kartą?

Gana neblogai. Iš mano pirmosios berniukų treniruotos kartos Mantvydas Stašelis šiuo metu profesionaliai žaidžia Italijoje, Tomas Miškinis – Lenkijoje. Iš mergaičių galiu pasidžiaugti Laura Želnyte, kuri atstovavo Lietuvą visose jaunimo rinktinėse: U16, U18, U20. Šiuo metu ji žaidžia profesionalų klube Italijoje. Taip pat Urtė Bukauskaitė tapo profesionale krepšininke ir žaidžia Lietuvos Moterų krepšinio lygoje.

Kokie jūsų didžiausi trenerės pasiekimai?

Gana sėkmingi buvo mūsų pasirodymai Moksleivių krepšinio lygoje. 2000 m. gimimo mergaitės vaikų čempionate „Pirmasis iššūkis“ užėmė 3 vietą. Su 2000 m. ir 2002 m. gimusiomis mergaitėmis U14 A divizione užėmėme antras vietas. 2002 metų gimimo merginos U16 – užėmė 3 vietą. Moksleivių krepšinio lygoje U18 2001/2002 metų gimimo merginų komanda iškovojo 3 vietą.

Mano treniruojamų 1994 m. gimusių vaikinų komanda moksleivių krepšinio lygoje A divizione U14 ir U16 čempionatuose užėmė 4 vietas.

Dirbau su Lietuvos merginų krepšinio rinktinėmis: 1992/93m. gimimo merginomis (U16) Europos čempionate Lenkijoje, 2001/02m. gimimo merginomis (U18) čempionate Bosnijoje ir Hercogovinoje, 2002 m. gimimo merginomis (U14) Baltijos šalių taurėje Estijoje ir 2004 m. gimimo merginomis (U14) Baltijos šalių taurė Anykščiuose, Lietuvoje. Taip pat buvau pakviesta į Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) organizuojamą (U15) „Talentų Kartos“ projektą kaip vyriausioji trenerė.

Ar pati dar žaidžiate krepšinį?

Taip, krepšinio nepamiršau ir žaidžiu už senjorus „45 plius“. 2018 m. su komanda tapome Europos čempionėmis o pasaulyje iškovojome antrą vietą. Šiais metais irgi turėjome vykti į Ispaniją, Malagos miestą, bet viską sutrukdė pandemija, tad renginiai atšaukti.

Ar pasikeitė krepšinis per 30 metų?

Pats žaidimas darosi greitesnis, atletiškesnis. Nepamenu, bet vienas treneris sakė, kad krepšinis tampa mažų žmonių žaidimu. Tai reiškia, kad žaidėjai turi būti greiti, šoklūs ir atletiški. Žaidimas greitėja ir jis labiau patinka žiūrovams.

Kokios jūsų gimnazijos auklėtinių perspektyvos?

Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos komanda Moksleivių krepšinio lygos čempionatuose, tiek A tiek B divizionuose, užima prizines vietas. Gimnazijos merginos atstovauja įvairaus amžiaus rinktines. Prieš du metus Lietuvoje vykusiame Europos čempionate U16 rinktinę atstovavo trys auklėtinės: Šeila Gudinskaitė, Justina Oficerovaitė ir Agnesė Garčinskaitė.

Pernai kartu su auklėtine Justina Oficerovaite atstovavome Lietuvą U18 Europos čempionate Bosnijoje ir Hercogovinoje. O be to mūsų gimnazijoje krepšinio paslapčių mokosi ir sidabrinė U-16 rinktinės narė Ema Januškevičiūtė, kuri su Lietuvos rinktine Europoje tapo antra komanda. Tad perspektyvos čia tikrai puikios.

Kodėl jūs dirbate sporto gimnazijoje ir kokie tikslai?

Sporto gimnazija yra nuostabi platforma talentingiems iš visos Lietuvos vaikams mokytis ir tobulėti krepšinio srityje. Mano, kaip krepšinio trenerės tikslas, paruošti kuo daugiau merginų Lietuvos jaunimo krepšinio rinktinėms. Taip pat keliu tikslus patekti ir į moterų krepšinio rinktinę.

Mokykloje dirba puikūs savo srities specialistai, gimnazija turi puikias sporto bazes, jaukų bendrabutį, kuriame sportininkai jaučiasi kaip namuose. Čia puikios sąlygos tobulėti.

Nuotr. trenerės Rimos Daunienės asmeninio archyvo

Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: