„RoboLabas“ ugdytiniai pristato naują tinklalaidžių ciklą „Pramuštgalviai“

Panevėžio robotikos centro „RoboLabas“ ugdytiniai pristato naują tinklalaidžių ciklą „Pramuštgalviai“.

„Panevėžys nuo seno garsėja stipria pramone. Miestas yra pasirinkęs robotizacijos kryptį ir išsikėlęs ambicingą tikslą – tapti viso regiono Pramonės 4.0 centru, todėl labai svarbu ne tik visoms įmonėms, bet ir švietimo įstaigoms susitelkti ir dirbti ta linkme. Mūsų pareiga – ugdyti vaikus įdomiai ir skatinti ateities pramuštgalvius kūrėjus“, – sako „RoboLabas“ vedėja Vaida Repovienė.

Radijo laidų tikslas – kviesti pramonės įmonių atstovus skleisti žinią vaikams apie savo įmones, apie Panevėžio mieste bei regione kuriamus pažangius produktus bei diegiamas inovacijas. Radijo laidose skirtingo amžiaus „RoboLabas“ būrelius lankantys moksleiviai – Dovydas, Ignas, Mangirdas, Tautvilė ir Danielė – kalbina pašnekovus apie kuriamus pažangius produktus, inovacijas, Panevėžyje vystomą pramonės 4.0 krypties pažangą.

Pirmosios tinklalaidės svečias – įmonės „A sistemos“ automatikos ir programavimo padalinio vadovas Andrius Meržvinskas. Aukštos kvalifikacijos inžinierius vaikams papasakojo, kas yra automatika, žalioji energetika, kuo užsiima įmonė, kokias inovacijas kuria, kodėl jis pasirinko inžinieriaus profesiją.

Antroje tinklalaidėje „Pramuštgalviai“ Ignas ir Dovydas kalbino tikrą inovacijų Panevėžyje guru, pagal užsakymus gaminamos unikalios elektrotechninės sistemos laivams ir pramonei  gamyklos „Harju Elekter“ direktorių, 2019-ųjų Metų panevėžietį Tomą Prūsą.

Trečioje „Pramuštgalvių“ laidoje Mangirdas, Tautvilė ir Dovydas bendravo su Panevėžyje įsikūrusios UAB TPA technologinių procesų automatizavimo įmonės vadovu, 2121-ųjų Metų panevėžiečiu Alvydu Andrijausku. Su pašnekovu kalbėtasi apie elektrotechniką ir automatiką, individualius inžinerinius sprendimus, apie bendradarbiavimą su Panevėžio STEAM centru. Įmonė, siekdama praktiškai supažindinti moksleivius su inžineriniais programavimo ir valdymo procesais, STEAM centro Dirbtinio intelekto laboratorijoje sumontavo ir perdavė praktiniam darbui skirtus mokomuosius stendus su „Siemens“ valdikliais. Ši įranga leidžia 7-12 klasių mokiniams modeliuoti įvairius valdiklių programavimo atvejus imituojant realių pramonės, žemės ir namų ūkio, medicinos technologinių procesų valdymą.

Ketvirtoje tinklalaidėje robotikos centro „RoboLabas“ ugdytiniai Ignas ir Mangirdas kalbino Panevėžio plėtros agentūros (Panevėžys NOW) vadovę Monika Miniotaitę. Ji pristatė kuo pulsuoja Panevėžio miestas ir kokias veiklas vykdo jame įsikūrusi plėtros agentūra, kurios tikslas – atrasti ir atskleisti regione slypintį potencialą. Agentūros vadovė vaikams papasakojo, kodėl svarbu švietimo bendruomenei, įstaigoms ir verslui kalbėtis bei bendradarbiauti, kokia gali būti puiki pramonės bei švietimo bendruomenės sintezė.

Visus tinklalaidžių įrašus galima išgirsti „RoboLabas“ interneto svetainėje www.robo-labas.lt, taip pat socialinio tinklo Facebook RoboLabo paskyroje bei Youtube kanale.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: