Rožynui ieškos naujo seniūnaičio

Panevėžio miesto savivaldybėje pradeda darbą administracijos direktoriaus Tomo Juknos vadovaujama komisija Rožyno seniūnaitijos seniūnaičio rinkimams ir apklausai organizuoti. Naujų rinkimų prireikė po to, kai vos nominuota ir vos kartą su vietos bendruomene susitikusi seniūnaitė Rasa Jučienė beveik prieš metus pareiškė turinti be galo daug darbo, esanti labai užimta ir pasipusčiusi padus paliko nedėkingą visuomeninį darbą.

Nuo 1983 metų Rožyne gyvenančios ilgametės šios mikrorajono bendruomenės pirmininkės ir buvusios seniūnaitės Romaldos Šerplienės teigimu, bendruomenėje yra daug puikių seniūnaičio pareigas eiti galinčių, norinčių ir sugebančių dirbti žmonių, tačiau visiškas nesusikalbėjimas su savivaldybe ir jos vadovais tampa kažkuo panašiu į kovą su vėjo malūnais, o tada visos viltys ir iliuzijos dingsta, o pastangos tampa beprasmėmis.

Rožyno bendruomenės pirmininkės ir buvusi seniūnaitė Romalda Šerplienė su savivaldybės vadovais

Ar yra žmonių, kurie ryžtųsi kandidatuoti į Panevėžio Rožyno seniūnaitijos vadovo postą miesto savivaldybė duomenų neturi, nes sudaryta komisija, kol kas tik spręs kaip bus organizuojami rinkimai, kaip žmonės galės pareikšti nuomonę, kas galės kelti kandidatus, kelių balsų ar procentų pakaks, kad anksčiau ponų kvartalu vadintas Rožynas turėtų naują seniūnaitį.

Apie galimus kandidatus į seniūnaičius nenorėjo kalbėti ir R.Šerplienė, tačiau kategoriškai nepareiškė, jog pati nenorinti ir negalinti į jas kandidatuoti. Bendruomenės pirmininkė pridūrė, kad Rožyne gyvena daug puikių ir kompetetingų žmonių, tačiau jie sutiktų tapti seniūnaičiais tik tada, jei savivaldybė jiems atrištų rankas ir palaikytų dialogą, o nelaikytų jų politiniais įkaitais.

„Seniūnaitę mačiau tik vienintelį kartą kai ji po inauguracijos Rožyno progimnazijoje prisistatė bendruomenei, tačiau net nežinojo nei apie progimnaziją, nei apie kvartalo problemas ir lūkesčius ir dar nusistebėjo, kad susitikime dalyvauja labai daug žmonių, nors jų tada buvo nedaug. Gyventojai sakė, kad ji neva turi žemės sklypą Girelės gatvėje, o paklausta apie kaimynus paminėjo tik vienintelį policijos komisarą Vidą Sabonį, nors visi puikiai žino, kad jis Rožyne gyvena. Nežinau tiksliai kiek laiko ji buvo seniūnaite, nes daugiau nė viename bendruomenės susirinkime nebedalyvavo, o birželio 1-ąją parašė žinutę, kad jai jokios informacijos nebesiųsčiau, nes ji stabdo veiklą”,- kalbėjo R.Šerplienė ir pridūrė, jog savivaldybė tik primeta savo valią, tačiau į kalbas su bendruomene apie bet kokias problemas nesileidžia.

Ji netgi teigė, jog bet koks prašymas savivaldybei yra tolygus balsui tyruose. R.Šerplienė net sakė girdėjusi, kad savivaldybė į seniūnaičius gali parinkti jai politiškai palankų žmogų.

Panevėžio miesto seniūnaičiai

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: