Rugsėjo savaitgalį viename unikaliausių Vilniaus kiemų naujai atgims lietuvių kino aukso fondo grožis renginyje “MUZIKA KAIP KINAS”

Jaunimo simfoninis orkestras, vadovaujamas jaunosios kartos dirigento, Auksinio Kryžiaus laimėtojo Ričardo Šumilos, žinomų džiazo muzikantų grupė kartu su vienu iškiliausių Lietuvos dokumentinio kino kūrėjų Audriumi Stoniu pristatys renginį “Muzika kaip kinas” rugsėjo 12 dieną, šeštadienį, Technikos bibliotekos kieme, kurame įsikūręs restoranas “La Boheme”.

Orkestrų atliekamą kino filmų muziką šiandien galima išgirsti dažnai įvairiausiuose muzikos festivaliuose visame pasaulyje (“James Bond”, “Žvaigždžių karai” ir t.t.) Renginys “Muzika kaip kinas” – kitoks. Projektas gimė iš troškimo atgaivinti lietuvių kino pilnatvę – džiaugtis ne tik vaizdu, bet iškelti ir sureikšminti filmų muziką bei jos kūrėjus, supažindinti visuomenę su lietuvių kompozitorių muzika kinui, kuri koncertiniame variante praktiškai neatliekama.

Režisierius A. Stonys, kuriam kartu su dirigentu R. Šumila gimė mintis atkartoti gyvą santykį tarp muzikos ir vaizdo lietuvių kine, pasakoja: “Poetinis lietuvių kinas visada turėjo gyvą ir jautrų santykį su muzika. Pasaulyje kino kūrimo procese labai reta, kad muzika būtų grojama gyvai garso įrašo metu. Tačiau lietuvių kino kūrimo procese tai buvo įprasta praktika: Vilniuje, Birutės gatvėje buvo labai geros akustikos salė, kur orkestras, žiūrėdamas filmą, čia ir dabar gyvai grodavo ir įprasmindavo vaizdą. Taip garso takelius filmams kurdavo H. Šablevičius, R. Verba, muzika reaguodavo į režisieriaus pastabas kūrinių atlikimo metu.”

Skambant melodingai ir ryškiai V. Ganelino, G. Kuprevičiaus, A. Apanavičiaus, E. Balsio (a.a.), B. Kutavičiaus, B. Barkausko, A. Bražinsko, F. Latėno, L. Vilkončiaus, G. Puskunigio, A. Šenderovo, J. Širvinsko muzikai, kurtai lietuvių aukso fondo kinui, žmonės bus kviečiami mėgautis kino vaizdais, surikiuotais ir atrinktais A. Stonio iš filmų “Gražuolė”, “Niekas nenorėjo mirti”, “Moteris ir keturi jos vyrai”, “Adomas nori būti žmogumi”, “Mano vaikystės ruduo”, “Naktibalda”, “Herkus Mantas”, “Paskutinė atostogų diena”, “Jausmai”, “Vasara baigiasi rudenį” ir kitų.

Į šią kino ir muzikos šventę bilietus platina bilietai.lt.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: