„Samsonas Rally Rokiškis“ varžybose plazdės devynių valstybių vėliavos

Jau liepos 31-ą – rugpjūčio 1-ą dienomis Rokiškio ir Zarasų rajonų keliai taps „Samsonas Rally Rokiškis“ dalyvių greičio ruožais. Čia startuoti panoro daugiau nei 80 ekipažų iš devynių skirtingų šalių. Toks dalyvių aktyvumas ir įvairovė žada kvapą gniaužiančią kovą dėl kiekvienos sekundės dalies.

Nors pasaulinė COVID-19 pandemija ir dėl jos kurį laiką paskelbtas karantinas gerokai pakoregavo tiek varžybų organizatorių, tiek pačių komandų sezono planus, „Samsonas Rally Rokiškis“ žiūrovai gali atsikvėpti lengviau – dalyvių sąrašas jau artėjantį savaitgalį įvyksiančiose ralio varžybose bus tikrai solidus.

Iš viso varžyboms registruoti 82 ekipažai iš dešimties skirtingų šalių. Didžiausią dalyvių dalį sudaro Lietuvos ir Latvijos ralio ekipažai. Jų gretose galima rasti kone visus greičiausius pastarųjų metų ekipažus bei daugkartinius čempionus. Taigi, čia susirinks visas šių Baltijos kaimynių ralio elitas.

Dešimt ekipažų į Rokiškį deleguoja Lenkija. Lietuvos ralio gerbėjams bene žinomiausi iš jų – Robertas Kocikas su Sebastianu Wachu ir Mariusz Zapala su Lukaszu Gwiazda. Abu ekipažai vairuos R5 kategorijos automobilius.

Keturi ekipažai į Lietuvą atvyksta iš Estijos, du duetai atstovaus Rusijai. Beje, šios šalies lenktynininkas Nikolajus Gryazinas su šturmanu Konstantinu Aleksandrovu yra vieni iš realiausių pretendentų kovoti dėl pergalės absoliučioje įskaitoje.

Itin pajėgi trijulė atvyksta iš Suomijos. Čia pasirodys šios šalies ralio čempionas Teemu Asunmaa su šturmanu Topi Luhtinenu, vairuosiantys R5 automobilį. Analogiško pajėgumo technika startuos kitas suomių duetas – Arto Soinenas su Kristianu Sohlbergu. R2 kategorijos automobiliu startuos mūsų šalyje jau matytas, vienas perspektyviausių jaunųjų suomių Sami Pajari, kuriam stenogramą skaitys Marko Salminenas.

Fabio Schwarz, važiuosiantis „Škoda Fabia R2T“, gins Austrijos vėliavos spalvas, o po Vokietijos vėliava startuos šiame ralyje jau tradiciškai startuojantis Conrado Rüdigerio ir Aarono Jungnickelio tandemas. Čia plazdės ir Didžiosios Britanijos vėliava, mat Rokiškyje su lietuviu šturmanu Aleksandru Dainiu startuos visiems gerai pažįstamas britas Drew Hollandas.

Deja, tačiau dėl pandemijos sukeltų judėjimo tarp šalių problemų į Lietuvą veikiausiai nebeatvyks Ukrainos atstovai – „Eurolamp WRT“ ekipa su Valerijumi Gorbanu priešakyje. Ši komanda čia ketino atsivežti WRC kalibro „Mini“ automobilį ir jau buvo užsiregistravusi varžyboms, tačiau pasikeitus pandemijos situacijai, jų ketinimai tapo sunkiai įgyvendinami ir dalyvavimas pakibo ant plauko. Jei visgi įvyktų stebuklas ir komanda čia pasirodytų, tai būtų dešimtoji vėliava ant starto podiumo Rokiškyje.

„Samsonas Rally Rokiškis“ bus ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos ralio čempionato etapas. Taip pat čia vyks ir „Baltic Rally Trophy“ etapas. Iš viso per dvi dienas ralio dalyviai turės įveikti 16 greičio ruožų ir beveik 140 km distanciją.

Daugiau informacijos apie bilietus į renginį, varžybų dienotvarkę bei kitą informaciją galite rasti organizatorių puslapyje www.samsonasrally.com


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: