Panevėžio apskrities VPK nuotr. 

Saugaus eismo dieną Panevėžyje vyko speciali akcija vairuotojams

Balandžio 6-ąją Lietuvoje minima Saugaus eismo diena, kurios metu kviečiama atkreipti dėmesį į saugumą kelyje ir vairavimo kultūrą. Šią dieną Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai kartu su AB „Kelių priežiūra“ atstovais vykdė akciją keliuose, kurios tikslas – priminti ir skatinti saugų, kultūringą vairavimą keliuose.

Pareigūnai, kartu su „Kelių priežiūros“ atstovais stabdė Panevėžio vairuotojus siekdami ne fiksuoti pažeidimus, o palinkėti abipusio supratingumo, pagarbos ir atidumo kelyje bei padovanoti specialiai šiai akcijai skirtų dovanų.

Darbuotojų saugos ir sveikatos, ypač dirbančių keliuose saugumo užtikrinimas, yra vienas iš „Kelių priežiūros“ prioritetų.

Panevėžio policijos ir AB „Kelių priežiūra“ raginami vairuotojai visus metus kelyje elgtis pagal kelių eismo taisykles. Saugaus greičio nesilaikymas vietose, kuriose vyksta kelio priežiūros bei remonto darbai, išprovokuoja ne vieną nelaimę ir eismo įvykį.

Pirmąjį šių metų ketvirtį Panevėžio apskrityje registruota mažiau eismo įvykių nei 2023 m. per tą patį laikotarpį: šiais metais registruoti 478, o 2023 m. – 501; įskaitinių eismo įvykių registruota 47, o 2023 m. – 57. Taip pat sumažėjo įskaitinių eismo įvykių su žuvusiaisiais kelyje skaičius – 2024 m. – 4 (2023 m. – 8). Šių metų sausio–kovo mėnesiais sumažėjo ir sužeistų žmonių skaičius, jų buvo 60, o 2023 m. – 69.

Nors neblaivių vairuotojų sukeltų įskaitinių eismo įvykių sumažėjo nuo 5 iki 2 per tą patį laikotarpį, tačiau neblaivūs vairuotojai, sukeliantys eismo įvykius, vis dar lieka aktualia problema. Per šių metų pirmąjį ketvirtį 26 vairuotojai (pernai – 24) eismo įvykius įvykdė būdami neblaivūs.

Pastarųjų dviejų metų AB „Kelių priežiūra“ statistika rodo, kad darbo kelyje metu buvo užfiksuoti daugiau kaip 60 incidentų, kurie sukėlė riziką pakenkti darbuotojų sveikatai. Vis dar pasitaiko atvejų, kai vairuotojai apgadina kelyje dirbančią techniką, suniokoja kelio ženklus, įvažiuoja į stovinčias ženklinimo priekabas. Šiuos eismo įvykius kone visada nulemia greičio viršijimas, mobiliųjų įrenginių naudojimas vairuojant, ribojimų nepaisymas.

„Kelių priežiūros“ ekipažai imasi įvairiausių saugos ir darbo tvarkos priemonių: statomi perspėjantys apie darbus kelyje ženklai, greičio ribojimo ženklai, specialūs atitvarai, šviesų signalai, dėvima ryški bei šviesą atspindinti apranga ir kt. Pastaraisiais metais, stiprinant darbuotojų saugumą keliuose, įsigytos specialios pirmos tokio tipo Lietuvoje saugumo priemonės – smūgio slopintuvai. Jie kabinami prie sunkiosios technikos ir atlieka skydo funkciją, avarijos metu sugerdami smūgį. Praėjusiais metais vienas iš tokių smūgio slopintuvų eismo įvykio metu apsaugojo „Kelių priežiūros“ darbuotojų sveikatą ir gyvybę.

Neabejojama, kad prie saugumo Lietuvos keliuose prisideda nuosekli vairuotojų edukacija. AB „Kelių priežiūra“ ir Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariatas vairuotojus ragina išlikti  budriais ir atidžiais kelyje, gerbti kitus eismo dalyvius bei kelyje dirbančius darbuotojus.

Panevėžio apskrities VPK inf. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: