Šaukimo nurodymai bus išsiųsti 36 825 karo prievolininkams

Gegužės 11 d. Krašto apsaugos ministerijoje posėdžiavusi 2015 m. šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą komisija  atrinko 36 825 jaunuolius, kuriems bus išsiųsti šaukimo nurodymai į nuolatinę devynių mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą.  Atrankos procedūrą stebėjo ir visuomenės atstovai. 

„Ši diena istorinė – pabaigėme formuoti  nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atlinksinčių jaunuolių sąrašą. Tokia procedūra vyko pirmąkart, pasitelkiant subjektyvų vertinimą – stebėtojus. Taip pat noriu padėkoti Lietuvos jaunuoliams, kurie pasirinko savo noru atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą.  Jų šiandien turime 1136.  Tuo pačiu noriu pasakyti, kad  procesas nenustoja  ir 18 iki 38 metų vaikinai ir merginos gali toliau registruotis savo noru atlikti nuolatinę privalomąją pradinę  karo  tarnybą,“ – užbaigus sąrašų  sudarymą sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Ministras taip pat padėkojo visuomenės atstovams, kurie padėjo  garantuoti, kad šauktinių sąrašų  sudarymo procesas vyktų objektyviai, skaidriai ir viešai.

Pasak ministro, atliktas pirmas darbas ir dabar kariuomenė pradės intensyviai ruoštis priimti pirmuosius karo prievolininkus.  Pirmieji šauktiniai į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalioną atvyks rugpjūčio 24 dieną.

Tarnybą šiemet skirtinguose kariniuose daliniuose pradės 3 tūkst. 19-26 metų karo prievolininkų. Dalis iš šio skaičiaus tarnybą atliks savo noru.

Gegužės 11 d. naudojant kompiuterių programą ir remiantis ankstesnių šaukimų patirtimi buvo sudaryti šeši regioniniai karo prievolininkų sąrašai. Šie sąrašai  per  dvi darbo dienas nuo jų sudarymo bus paskelbti ir nuolat atnaujinami specialiai tam skirtoje Krašto apsaugos ministerijos interneto svetainėje http://sauktiniai.kam.lt  Į ją vedančios nuorodos bus skelbiamos ir interneto svetainėse www.kam.lt ir www.karys.lt

Į sąrašus patekę karo prievolininkai šaukimo nurodymus gaus registruotu paštu. Gavę juos karo prievolininkai privalės šaukimo nurodyme paskirtą dieną atvykti į nurodytus Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinių karo prievolės ir komplektavimo skyrius. Vėliau, patikslinus anketinius duomenis, karo prievolininkai bus organizuotai siunčiami į Karinę medicinos ekspertizės komisiją įvertinti jų sveikatą.

Išsamesnė informacija apie  šaukimo tvarką bus nuolat atnaujinama interneto svetainėse www.kam.lt (skyriuje „Aktualu šauktiniams) ir www.karys.lt, teikiama tel. 8 800 12340 ir atvykus arba paskambinus į regioninius karo prievolės skyrius.

 

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: