Savaitgalį liepsnose žuvo keturi žmonės

Nors praėjusią savaitę ugniagesiai per žiniasklaidos priemones kreipėsi į gyventojus ir ragino pasirūpinti ne tik savo, bet ir kaimynų saugumu dėl gaisrų rizikos, per 2 savaitgalio dienas šalyje gaisrų metu žuvo net 4 žmonės, o 1 žmogus buvo traumuotas. Iš viso šiemet gaisruose jau žuvo 10 žmonių,  pernai tuo pačiu metu žuvusiųjų buvo 3.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius dar kartą prašo gyventojų nebūti abejingų ir pranešti apie savo kaimynus, kurie nesugeba pasirūpinti elementaria savo namų gaisrine sauga: „Esame paskelbę departamento ir priešgaisrinių gelbėjimo valdybų telefonų numerius, kuriais paskambinus galima pranešti apie vienišus garbingo amžiaus, turinčius negalią, sergančius ar žalingų įpročių turinčius kaimynus, kuriems gali būti reikalinga pagalba. Tai svarbu, kad  būtų galima pasirūpinti jų saugumu.“  

Šeštadienį, 19.13 val., buvo gautas pranešimas, kad Kaišiadorių rajone, Žaslių seniūnijoje, Stabintiškių kaime, atvira liepsna dega medinis namas. Apmalšinę liepsnas, ugniagesiai viduje rado moters kūną.

Tą patį vakarą Kaišiadorių rajone, Žiežmarių apylinkės seniūnijoje, Žalvarnių kaime, liepsnojo kilnojamas mobilus vagonėlis. Jo viduje ugniagesiai rado vyro kūną.

Sekmadienį paryčiais Vilniuje, J. Basanavičiaus gatvėje, mūrinių dviejų aukštų sandėliukų masyve atvira liepsna degė sendaikčiai. Šalia gaisravietės esančiame sandėliuke ugniagesiai aptiko vyrą, kuriam medikai konstatavo mirtį.

Tos pačios dienos vėlų vakarą buvo pranešta apie gaisrą 8 butų mediniame name Vasario 16-osios gatvėje, Radviliškyje. Atvykus ugniagesiams, pastatas jau buvo apimtas liepsnų. Mansardos koridoriuje prie laiptinės jie rado apdegusį namo gyventojos kūną.

Savaitgalį Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento priešgaisrinių gelbėjimo valdybų pareigūnai kartu su policijos, Viešojo saugumo tarnybos ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais visoje šalyje dalyvavo organizuotose kontrolės priemonėse, susijusiose su karantino režimo užtikrinimu. Pareigūnai tikrino prekybos centrus, turgavietes, degalines ir kitas viešo žmonių susibūrimo vietas. Asmenys buvo įspėti dėl griežtesnės pirkėjų srautų kontrolės, netinkamo veido kaukių dėvėjimo arba jų nedėvėjimo, atstumo laikymosi, būriavimosi ir kt.

Priešgaisrinių gelbėjimo valdybų pareigūnai buvo nuvykę ir prie vandens telkinių, prie kurių renkasi poledinės žūklės mėgėjai. Žvejai buvo įspėti dėl saugaus elgesio ant ledo, taip pat patikrinta, ar jie turi būtinas saugumo priemones.

Laikydamiesi visų saugumo reikalavimų, pareigūnai taip pat aplankė ir gyventojų būstus, kuriuose galima gaisro rizika, ir padovanojo jiems autonominių dūmų detektorių.

Apie tokius kaimynus gyventojai gali informuoti teritorinę priešgaisrinę gelbėjimo valdybą (PGV) telefonais:

Vilniaus PGV tel. 8 615 33874veiklą vykdo Vilniaus ir Alytaus apskrityse 
Kauno PGVtel. 8 37 372306      8 37 372314veiklą vykdo Kauno ir Marijampolės apskrityse, Jurbarko savivaldybėje 
Klaipėdos PGV  tel. 8 686 51654veiklą vykdo Klaipėdos apskrityje, Plungės, Rietavo, Šilalės, Tauragės ir Pagėgių savivaldybėse 
Šiaulių PGVtel. 8 41 397916veiklą vykdo Šiaulių apskrityje, Mažeikių ir Telšių savivaldybės 
Panevėžio PGVtel. 8 707 69667veiklą vykdo Panevėžio ir Utenos apskrityse

Apie pavojingą gaisrinę situaciją taip pat galite informuoti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento telefonu 8 5 271 6880.

Ugniagesiai tikisi, kad pagalba artimui ir saugi kaimynystė apsaugos nuo netekčių ir padės kurti saugesnę aplinką.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: