Pakruojo dvaro nuotr.

Savaitgalį Pakruojo dvare atidarytas Gėlių, meno ir meilės festivalis kviečia visus norinčius tapti aktoriais

Šeštadienį oficialiai į Pakruojo dvarą sugrįžo vienas didžiausių vasaros renginių – atidarytas penktasis „Gėlių, meno ir meilės festivalis“. Didžiausia Šiaurės Europoje gėlių ir milžiniškų jų skulptūrų šventė jau pirmąjį savaitgalį sutraukė minią išsiilgusių vasaros gėlių grožio ir įtraukiančių teatro, šokio, ir net kraują stingdančių cirko pasirodymų, kurie kasdien, išskyrus pirmadienius, džiugins iki pat rudens.

Šiais metais jubiliejinis gėlių festivalis, įkvėptas V. Šekspyro pjesės „Vasarvidžio nakties sapnas“, subrendo nustebinti dar kitokia nei įprasta gėlių gausa, rūšimis, jų harmonija, naujomis skulptūromis ir kompozicijomis. Greta gėlių vienas svarbiausių šios vasaros festivalio akcentų – į didžiulę dvaro teritoriją po atviru dangumi sugrįžo lankytojus įtraukiantys teatro ir cirko pasirodymai, kur pačiam galima pabūti aktoriais bei pasirodymų dalimi. Pasak dvaro valdytojo Giedriaus Klimkevičiaus, „Festivalių metu esame kvietę pamatyti ir atrasti begalę įvairių dalykų, tačiau laikas parodė, kad būtent daug emocijų teikiantis immersive arba įtraukiantis teatras yra tai, ko šiandien trokšta lankytojai“. „Bene prieš dešimt metų mes buvome pirmieji prikėlę šį žanrą ir kvietę nugyventi tikrą XIX a. dvaro dieną savo kailiu, o čia kviečiame panirti į V. Šekspyro pjesės „Vasarvidžio nakties sapnas“ magijos kupiną pasaulį“, – pasakoja jis. Įtraukiančius teatro pasirodymus festivalyje papildo ir tarptautinė cirko trupė su kvapą gniaužiančiais triukais – čia vaikščiojama lynu, keri oro akrobatė, akis pakelti verčia kojūkininkai, o kur dar neišsemiama klouno iš Italijos fantazija.

Meno, gėlių ir meilės festivalis iki pat rudens tamsumų negailės pramogų visai dienai, visai šeimai, kur neatskiriama ir XIX a. dvaro gyvenimo magija. Daugiau nei 30 istorinių dvaro pastatų galima kasdien aplankyti senųjų amatų ir technikos dirbtuves, išvysti senovinių automobilių kolekciją, karietas ir jomis važinėtis, puoštis dvariškais kostiumais, įsiamžinti XIX a. stiliaus fotoateljė, atrasti tokias vietas kaip Panoptikumas, Bausmių rūsys, daktaro kabineto, laikrodžių ir senųjų žaidimų aparatų ekspozicijas. Stebina ir prieš akis gaivinamos sakalininkystės tradicijos, įtrauktos į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą, treniruojami plėšrieji paukščiai. Mažuosius dvaro lankytojus džiugina dvaro ūkio gyventojai, senovinė karuselė, spalvinga gėlių pilis, žaismingi festivalio personažai ir žymusis dvaro gyventojas – kupranugaris.

„Gėlių, meno ir meilės“ festivalis lankytojus kviečia pramogauti bei įsitraukti į tarptautinės aktorių ir cirko artistų trupės pasirodymus kiekvieną dieną visą vasarą iki pat rugsėjo 10 dienos.

Pakruojo dvaras – ne tik didžiausias Lietuvoje dvaro kompleksas, tačiau ir viena iš 18 patraukliausių kultūrinio turizmo vietovių Europoje, Lietuvos „Metų turizmo objektas 2018, 2019, 2021, 2022“, čia kasmet vyksta unikalūs gėlių ir šviesos festivaliai, yra atkuriamos XIX a. pr. – XX a. pr. dvaro gyvenimo patirtys bei akimirkos.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: