Pixabay nuotr.

Savivaldybė skiria finansinę paramą, kad į Panevėžį pritrauktų trūkstamų specialybių pedagogus

Panevėžio miesto savivaldybė, siekdama stiprinti miesto pedagogų bendruomenę, nuo 2018-ųjų įgyvendina jaunų specialistų pritraukimo į miesto ugdymo įstaigas ir pedagogų perkvalifikavimo programą. Tam yra skiriama finansinė parama – dalinis studijų finansavimas, vienkartinė išmoka kelionės išlaidoms sesijų metu arba persikėlimo išlaidoms iš dalies kompensuoti.

„Skatiname jaunus žmones rinktis miestui trūkstamų dalykų pedagogines studijas iš dalies jas finansuodami. Taip siekiame pritraukti ir paskatinti trūkstamų specialybių pedagogus dirbti mūsų miesto švietimo įstaigose. Šiemet iš biudžeto vėl skirta lėšų studijoms, sesijų kelionių išlaidoms ar vienkartinei persikėlimo išmokai kompensuoti, šiuo metu yra paskelbtas kvietimas teikti prašymus finansinei paramai gauti“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Studijų finansinės paramos gavėjas yra asmuo, studijuojantis Lietuvos aukštojoje mokykloje ugdymo mokslų  profesinio bakalauro, bakalauro, studijų ar perkvalifikavimo programas, kurios yra trūkstamų specialybių pedagogų sąraše, atvykstantis dirbti į Panevėžio miesto ugdymo įstaigas ir atitinkantis nustatytus kriterijus. Atsižvelgiant į trūkstamų specialybių pedagogų poreikį, einamaisiais metais skyrimo prioritetai yra Lietuvos aukštosiose mokyklose ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo pedagogiką, psichologiją, tiksliųjų, gamtos ir socialinių mokslų bakalauro ar perkvalifikavimo programas studijuojantiems asmenims. 2023 m. Panevėžio mieste trūkstamų specialybių pedagogų finansinei paramai skirta 10 tūkst. Eur.

Pirmenybė teikiama geriau besimokantiems (atsižvelgiama į paskutinio baigto semestro studijų rezultatų vidurkį) studijų finansinės paramos gavėjams. Pirmumo teisę turi persikraustymo išmokos gavėjai, turintys didesnį pedagoginio darbo stažą. Tais atvejais, kai studijų finansinės paramos gavėjų semestro studijų rezultatų vidurkis yra vienodas arba persikraustymo išmokos gavėjų pedagoginio darbo stažas yra vienodas, pirmenybė teikiama pirmiau padavusiems prašymus.

Finansinė parama skiriama antro ir aukštesnio kurso studentams ir perkvalifikavimo programas, kurios yra trūkstamų specialybių pedagogų sąraše, studijuojantiems asmenims. Paramos gavėjai, studijuojantys kolegijose, gali gauti dalinį studijų finansavimą ir vienkartinę išmoką kelionės išlaidoms sesijų metu apmokėti 2 metus, o studijuojantys universitetuose – 3 metus. Studijų finansinės paramos gavėjams skiriamo dalinio studijų finansavimo dydis yra 50 proc. metinės studijų kainos vienam paramos gavėjui vieną kartą per kalendorinius metus.

Savivaldybė apmoka pusę mokesčio už mokslą, skiria 50 Eur kelionės išlaidoms sesijų metu arba skiria vienkartinę 1000 Eur išmoką persikėlimo išlaidoms iš dalies kompensuoti. Taip pat Panevėžio miesto savivaldybės taryba yra patvirtinusi pedagogų dalinių kelionės į darbą išlaidų kompensavimo tvarkos aprašą, pagal kurį dalinai kelionės išlaidos kompensuojamos visiems pedagoginiams darbuotojams, gyvenantiems toliau nei 10 km nuo darbo vietos. Šiemet dalinai kelionę į darbą kompensuojama 90 bendrojo ugdymo įstaigų, 35 ikimokyklinio ugdymo bei 16 neformaliojo švietimo įstaigų mokytojams.

2022 m. Savivaldybės finansinė parama – 7894 Eur – skirta toliau iš dalies finansuoti ir pusę metinės studijų kainos apmokėti Panevėžio kolegijos 4 nuolatinėse ir ištęstinėse studijose besimokantiems studentams, naujai skirta finansinė parama 4 Panevėžio kolegijos ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą studijuojantiems studentams, kelionės išlaidos sesijų metų iš dalies kompensuotos 1 persikvalifikuojančiam pedagogui, persikėlimo išlaidos kompensuotos taip pat 1 persikvalifikuojančiam pedagogui.

Siekiant populiarinti pedagogo profesiją už veiklos rezultatus kasmet įteikiama „Metų mokytojo“ premija – po 1000 Eur trims Panevėžio miesto pedagogams.

Dokumentai atrankai gauti finansinę paramą Panevėžio miesto trūkstamų specialybių pedagogams  priimami iki spalio 27 d. (imtinai), Laisvės a. 23, 103 kab. Konkurso sąlygas rasite www.panevezys.lt – Konkursai. Išsamesnė informacija teikiama tel. (8 45) 501 378 arba el. paštu el. p. eda.vaiciune@panevezys.lt.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: