Linos Kovalevskienės nuotr.

Šeimadienis Ignalinoje

Gegužės 18–oji Ignalinoje buvo labai saulėta, šilta ir linksma. Kultūros centro kiemelyje dar prieš pusiaudienį  skambėjo muzika, rikiavosi mugės ir pramogų palapinės, balionais išpuošta scena laukė koncertinių pasirodymų. Pirmą kartą surengtas Šeimadienis kvietė džiaugtis ir visą dieną  smagiai leisti laiką.

Sportuoti mėgstančios šeimos galėjo dalyvauti bėgime aplink Paplovinio ežerą.  Ilgakasės buvo kviečiamos pasimatuoti savo gražiųjų plaukų ilgį, vyrai – tam tikrą atstumą nešti  žmonas. Teatro IKI komanda organizavo augintinių pasirodymą ant podiumo. Pasirodė ir dideli, ir visai mažyčiai, be galo mylimi ir išpuoselėti šuniukai, ištikimieji šeimų draugai ir vaikų bičiuliai. Pasakota apie jų charakterį, išdaigas, mėgstamą maistą, rodyti talentai. Patys mažiausieji šventės dalyviai suvežti į Ropliukų varžybas. Ne visi jų norėjo ropoti, tai mamoms reikėjo gerokai pasistengti kokiu žaisliuku ar skanėstu viliojant.

Lauke buvo išdėlioti didieji šachmatai, šaškės, o Ignalinos viešosios bibliotekos kiemelyje su vaikais žaidė bei visokių įdomybių jiems buvo paruošę pelėda Paulė ir klounas Vitaminas. Smagurius viliojo ledų furgonėlis. Vienoje iš palapinių įsikūrė ir savo veiklą pristatė Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro Globos centras. Juk ne visi vaikai turi laimingas šeimas. Yra laukiančių žmonių gerumo ir pasiryžimo dovanoti meilę tėvų globos netekusiems ir tos meilės labai pasiilgusioms širdelėms.

Prieš prasidedant koncertui įteikti apdovanojimai. Iš septynių bėgime dalyvavusių šeimų greičiausiai trasą įveikė Cicėnų, Baušių ir Češulių šeimos. Apdovanoti ir visi kiti, šunimis vedini, su vaikais ant pečių ir vežimėliuose dalyvavę.

Pasveikinti Žmonų nešimo rungtyje išdrįsę pasirodyti Cicėnai.

Šaunios kirpėjos Lina ir Sandra pristatė sukurtą šukuoseną ir ilgiausių plaukų savininkes: tai Margarita ir Luka (70 cm, 3 vieta), Marija (72 cm, 2 vieta), Elžė (75cm, 1 vietą). Absoliučia nugalėtoja tapo

Gintautė, kurios plaukų ilgis – net 96 cm. Ne veltui Gintautė vaidino panelę Rapunzelę, vos begalėjusią panešti savo kasas. Apdovanoti ir visus sužavėję mažieji ,,ropliukai” Agota, Gustė ir Motiejus. Tarp berželių suposi pakabinta spalvinga vaikų piešinių paroda ,,Mano šeima”, pasakojanti apie šviesias vaikiškas akimirkas ir svajones.

Graži šventės akimirka – simbolinių pasų mažiausiems ignaliniečiams įteikimas, tėvelių pasveikinimas. Ši  prasminga šeimos ir jos vertybių pagerbimo tradicija Ignalinoje gyvuoja jau trečią dešimtmetį. Pernai rajone gimė 55 vaikai. Kiekvienas mažylis – toks didelis turtas ir džiaugsmas savo tėveliams ir toks svarbus pilietis Lietuvai. „Ignalina – tavo gimtasis kraštas. Tavo pradžių pradžia, tyra lyg lelijos žiedas. Tavo mažos pėdelės ant smėlio, tavo žvilgsnis į didelį dangų… Koks džiaugsmas, kad gimei, kad esi šiam pasauliui ir šiai gražiai žemei. Tam, kad vardas garsiai skambėtų, kad darbai būtų gėrio pilni…“,– tokie žodžiai užrašyti pasiukuose. Pasiukus įteikė ir mažylių tėvelius sveikino savivaldybės meras Laimutis Ragaišis, jam talkino vicemeras Vaidotas Židanavičius ir seniūnai. Taip smagu buvo matyti vienoje vietoje tiek daug jaunų šeimų, vežimėlių ir mažųjų piliečių.

Šventiniame koncerte pasirodė didžiulis būrys talentingų, kūrybingų jaunųjų dainininkų, šokėjų ir muzikantų iš Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos, ,,Šaltinėlio” mokyklos, Ignalinos švietimo ir sporto paslaugų centro, Miko Petrausko muzikos mokyklos. Jie sukūrė spalvingą pasveikinimą vasarai ir šeimoms. Kartu su Ignalinos krašto vaikais ir jaunuoliais šauniai  koncertavo svečiai iš Latvijos Kraslavo miesto – hiphopo šokėjų gruoė ir solistų kolektyvas ,,On line“. Visas šeimas, renginio dalyvius pasveikino, darnos, sutarimų, laimingo gyvenimo ir gražios vasaros linkėjo savivaldybės meras Laimutis Ragaišis ir Lietuvos Respublikos Seimo narys Gintautas Kindurys.

Vakare smagiomis dainomis ignaliniečius džiugino grupė ,,Dar”.

Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: