Panevėžio sporto centro nuotr.

Sėkmingas Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas

Trakuose vyko Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas, kuriame su beveik 200 sportininkų iš visos šalies varžėsi Panevėžio sporto centro irkluotojai.

„Džiaugiuosi komandos pasiekimais, visi stengėsi ir parodė geriausiai ką galėjo, juolab, kad Lietuvos čempionate dalyvavo visi pajėgiausi šalies sportininkai. Išmėginti jėgas su irkluotojais, kurie jau už mėnesio startuos olimpinėse žaidynėse – didelė patirtis, ypač jaunesniems mūsų komandos sportininkams. Smagu, kad namo parvežėme tikrai ne vieną medalių komplektą, iš kurių didžioji dalis – pirmos vietos. Jau kuris laikas Panevėžys dominuoja moterų tarpe. Turime naują Lietuvos čempionę olimpinėje 500 m rungtyje. Tai Liucija Railaitė įtemptoje kovoje įveikusi mūsų Kotryną Glemžaitę, kuri prieš pat finišą išvirto iš baidarės. Liucija tą dieną buvo absoliučiai geriausia ir laimėjo net tris aukso medalius“, – kalbėjo Panevėžio sporto centro baidarių ir kanojų irklavimo treneris Vytautas Vaičikonis.

Varžybose sportininkai savo jėgas išmėgino 500, 1000 ir 200 m distancijose. 500 m distanciją vienviete baidare pirmoji įveikė Liucija Railaitė (2 min. 2 sek.), vos keliomis sekundėmis nuo jos atsiliko antrąją vietą užėmusi Rasa Vaičikonytė (2 min. 7 sek.). Dviviete baidare irklavusios Rasa Vaičikonytė ir Liucija Railaitė finišavo pirmos (1 min. 54 sek.), finišo liniją antros kirto įkandin šių sportininkių plaukusios Indrė Savickytė ir Kotryna Glemžaitė (1 min. 58 sek.). Antrąją vietą iškovojo ir vaikinai, nusileidę tik olimpiečių įgulai – Emilis Petronis su porininku iš R. Sargūno sporto gimnazijos tą pačią distanciją įveikė per 1 min. 37 sek. Keturviete baidare irklavusios Kotryna Glemžaitė, Liucija Railaitė, Rasa Vaičikonytė ir Indrė Savickytė 500 m distanciją įveikė per 1 min. 48 sek. ir laimėjo pirmąją vietą. Linas Bukauskas, Emilis Petronis su porininkais iš R. Sargūno sporto gimnazijos finišavo treti. Sportininkų rezultatas – 1 min. 30 sek. Keturviete kanoja irklavę Dovydas Gaurys ir Danielius Gaurys su porininkais iš Elektrėnų buvo greičiausi – vaikinai 500 m distanciją įveikę per 1 min. 43 sek. pasidabino aukso medaliais.

1000 m distanciją vienviete baidare greičiausiai įveikė Kotryna Glemžaitė. Irkluotojos rezultatas – 4 min. 38 sek. Dviviete kanoja plaukę broliai Dovydas ir Danielius Gauriai finišavo antri (4 min. 7 sek.). Keturviete baidare irklavę Emilis Petronis, Domantas Gritėnas, Gintaras Laskovas ir R. Sargūno sporto gimnazijos atstovas užėmė antrąją vietą (3 min. 22 sek.). Elija Kraujalytė su porininke iš R. Sargūno sporto gimnazijos laimėjo trečiąją vietą (4 min. 47 sek.).

Irkluojant 200 m distanciją vienviete baidare visos prizinės vietos atiteko vien Panevėžio sporto centro ugdytiniams. Pirmoji finišo liniją kirto Kotryna Glemžaitė (49,36 sek.), vos keliomis milisekundėmis nuo jos atsiliko Liucija Railaitė (49,52 sek.), trečioji vieta priklausė Rasai Vaičikonytei (50 sek.).  Dviviete baidare irklavęs Emilis Petronis su porininku iš R. Sargūno sporto gimnazijos iškovojo pirmąją vietą (35 sek.). Pirmoji vieta atiteko ir Liucijai Railaitei su Rasa Vaičikonyte (44 sek.), antroji – Indrei Savickytei su Kotryna Glemžaite (45 sek.). Dviviete kanoja irklavę broliai Danielius ir Dovydas Gauriai užėmė trečiąją vietą (43 sek.). Keturviete baidare plaukę Linas Bukauskas, Emilis Petronis su porininkais iš R. Sargūno sporto gimnazijos finišavo pirmi (33 sek.). Pirmos finišo liniją kirto ir merginos – Rasa Vaičikonytė, Liucija Railaitė, Kotryna Glemžaitė su porininke iš R. Sargūno sporto gimnazijos (42 sek.). Vos dviem sekundėmis nuo jų atsiliko Indrė Savickytė, Elija Kraujalytė su porininkėmis iš R. Sargūno sporto gimnazijos (44 sek.). Antri finišo liniją kirto ir kanojininkai – keturviete kanoja irklavę Dovydas ir Danielius Gauriai su porininkais iš Elektrėnų (36 sek.).

Dar keturi Panevėžio sporto centro ugdytiniai – Tomas Šimoliūnas, Gytis Žadeikis, Kamilė Railaitė ir Dovydas Grubys – vyko į Šveicariją, dalyvauti sraunių upių irklavimo stovykloje. Vėliau šie sportininkai pirmąkart varžėsi Europos jaunių ir jaunimo sraunių upių irklavimo čempionate. Šįkart irkluotojai aukštų rezultatų nepasiekė, tačiau tai buvo puiki patirtis ir susipažinimas su visiškai nauja lietuviams irklavimo šaka.

Visus minėtus sportininkus varžyboms ruošia Panevėžio sporto centro baidarių ir kanojų irklavimo treneriai Dalia Vaičikonienė ir Vytautas Vaičikonis.