SEMC likimas ne „protestuotojų”, o S. Eidrigevičiaus rankose

Nors pilietinės iniciatyvinės grupės „Išsaugoti Garsą!” vadovė Laura Mikšionienė ir gausus būrys jos sekėjų deda didžiules pastangas išsaugant kino centrą „Garsas” Panevėžyje, tačiau kaip sako liaudis, ne jų balsas į dangų eina.

Penktadienį Kultūros ir Finansų ministerijos išplatino pranešimą, raginantį Panevėžio miesto savivaldybę nesiimti jokių statybos darbų, kol nėra užtikrintas projekto finansavimas.

Kultūros ministerija akcentuoja būtinybę į šio projekto Panevėžyje procesą pirmiausia sugrąžinti patį S. Eidrigevičių. Pasak kultūros viceministro Vyginto Gasparavičiaus, menininko sugrįžimas ir įsipareigojimas šiam projektui yra esminė sąlyga tolesniam šio sumanymo įgyvendinimui.

„Be tvirto ir vienareikšmiško paties S. Eidrigevičiaus įsipareigojimo likti šiame projekte tolesnės SEMC planavimo veiklos negalės vykti. Kultūros ministerija savo ruožtu ir toliau dės visas pastangas puoselėjant atnaujintą dialogą su menininku, kaip kad ir darė iki šiol. Esame ne kartą pabrėžę, jog neišpildžius menininko sugrįžimo į procesą sąlygos projekto finansavimas ir jo įgyvendinimas yra iš esmės neįmanomas“, – teigė kultūros viceministras V. Gasparavičius.

Finansų ministerija pabrėžia, jog SEMC planuojamos skirti lėšos gali būti naudojamos tik šiam projektui, o visos kitos iniciatyvos, tarp jų – ir kino teatro „Garsas“ renovacija, – turėtų iš naujo pereiti visą pateikimo, vertinimo procedūrų procesą ir stoti į finansavimo laukiančių projektų eilę.

Kultūros ministerija sutinka, kad Panevėžyje planuojamas SEMC – naujos kartos menų centras atliktų šiuolaikinio meno, kultūrinio dialogo, kūrybinių industrijų ir edukacijų erdvės funkcijas.

Šis pranešimas leidžia suprasti, kad savivaldybės argumentai dėl naujo SEMC statybos yra svaresni, nei protestuotojų reikalavimai.

Kaip jau tapo aišku pirmadienį, kino centro „Garsas” perkraustymo ir net „sienų ardymo” darbai juda sparčiai ir tikimybė, kad neįgyvendinant Stasio Eidrigevičiaus menų centro projekto, šiame pastate kada nors bus rodomas kinas, tampa lygi nuliui.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: