Šeštadienį Krekenavos regioninis parkas gyventojus kviečia į nemokamą ekskursiją

Minint Europos dieną, š. m. gegužės 9 d. (šeštadienį) 12 val. Krekenavos regioninio parko lankytojų centras kartu su skaidrumo iniciatyva „Jonvabaliai“ kviečia į atvirų durų renginį, kurio metu atvykusieji galės nemokamai aplankyti Krekenavos regioniniam parkui skirtą ekspoziciją, pakilti į 30 m aukščio apžvalgos bokštą, o vėliau su gidu žygiuoti „Pojūčių“ pažintiniu taku.

„Prieš kelerius metus Krekenavos regioninis parkas neturėjo nei informacijos centro, nei lankytojams tinkamos infrastruktūros, tad džiaugiamės, kad dabar, investavus ES lėšas, galime mūsų krašto gyventojus ir svečius pakviesti į regioninio parko vartais tapusias jaukias lankytojų centro patalpas ir įspūdingą apžvalgos bokštą. Krekenavos regioninis parkas, bendradarbiaudamas su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba, šiame krašte įgyvendino net septynis projektus, su kuriais išsamiau norime supažindinti visus gyventojus, todėl prisijungėme prie skaidrumo iniciatyvos „Jonvabaliai“ ir kviečiame gyventojus į atvirų durų renginį“, – pasakoja Krekenavos regioninio parko direktorė Alma Kavaliauskienė.

Atvirų durų renginio svečiai bus supažindinti su regioniniame parke vykdytais projektais, o po to kviečiami apžiūrėti lankytojų centro ekspoziciją „Nevėžio upės senvagių įvairovė“ bei užkopti į net 30 m aukščio modernaus dizaino apžvalgos bokštą. Pakilus į 2014 m. šalia lankytojų centro pastatyto bokšto apžvalgos aikštelę, įspūdingus Krekenavos regioninio parko vaizdus pamatyti galima net 10 km spinduliu. Vėliau visi norintys kartu su regioninio parko gide galės leistis į  kelionę „Pojūčių“ pažintiniu taku

Didžiausia Krekenavos regioninio parko vertybė – Nevėžio senslėnis su senvagių virtinėmis. Prie slėnio prigludęs miškingas ir agrarinis lygumų kraštovaizdis, o šalia galima išvysti regionui būdingas pelkėtas vietoves su natūraliais upokšniais. Būtent šiame regioniniame parke prasidėjo ir europinio stumbro atgimimas. Dvarviečių gausa pasižyminčio Krekenavos regioninio parko vartais tapo prieš šešis metus įkurtas lankytojų centras. Čia žmonės ne tik gauna visą aktualią parko lankymo informaciją, tačiau taip pat turi galimybę dalyvauti organizuojamuose edukaciniuose ir kultūriniuose renginiuose.

Krekenavos regioninio parko lankytojų centro atvirų durų renginyje ketinančius dalyvauti kviečiame registruotis e. paštu egle@icbaltic.lt arba tel. (8 5) 278 84 91. Registruojantis reikia nurodyti dalyvaujančių asmenų vardą, pavardę bei kontaktinį telefono numerį.

Renginio programa:

12:00–12:10 Renginio dalyviai renkasi Krekenavos regioninio parko lankytojų centre, adresu Dabrovolės 2, Krekenavos sen., Panevėžio r.

12:10–13.30 Regioniniame parke įgyvendintų projektų pristatymas bei atsakymai į susirinkusiųjų klausimus, eskursija po objektą.

13:30–15.00 Susirinkus grupei, gidė veda žygį pažintiniu taku.

Europos dienos proga nemokami atvirų durų renginiai vyks ir kitų miestų lankytinuose objektuose, kurie buvo atkurti iš ES investicijų. Daugiau informacijos apie vyksiančius renginius galima rasti tinklalapyje http://esinvesticijos.lt/lt/naujienos/kvieciame-i-europos-dienos-renginius.

Apie skaidrumo iniciatyvą „Jonvabaliai“

„Jonvabaliai“ – tai savanoriška iniciatyva, skatinanti įmones, įstaigas ar organizacijas pademonstruoti geruosius atsakingo lėšų naudojimo pavyzdžius, siekti didesnio skaidrumo, atsiskaitant už ES lėšomis finansuotus projektus. Iniciatyva taip pat siekiama suteikti galimybę gyventojams daugiau sužinoti apie ES investicijas iš pačių projektų vykdytojų ir paskatinti bendromis pastangomis siekti teigiamų esminių pokyčių skaidrumo srityje. Informaciją projektų vykdytojai gali pateikti, o gyventojai su pateikta informacija susipažinti tinklalapyje www.jonvabaliai.lt. Gyventojai taip pat turi galimybę tinklapyje pakviesti prisijungti prie šios skaidrumo iniciatyvos juos dominančius projektus.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: