Šeštadienį narai iš Nevėžio upės ištraukė keturratį

Per praėjusį savaitgalį šalies ugniagesiams 11 kartų teko dirbti vandenyje ir ant ledo, ištraukas vienas skenduolis. Šeštadienį, 14. 47 val., ugniagesiams buvo pranešta, kad  Raseinių sen. Norgėlų k. tvenkinyje įlūžo žmogus. Atskubėjus į įvykio vietą, vyriškis buvo išlipęs į krantą, jį apžiūrėjo medikai, o ugniagesiai, gelbėjimo rogėmis pasiekę  už 25 metrų nuo kranto paliktus nukentėjusiojo daiktus, surinko  juos ir perdavė artimiesiems.  Be to, valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, rūpindamiesi, kaip gyventojai saugiai elgiasi pandemijos metu, ne sykį perspėjo ant ledo žvejojančius žvejus ir ragino nepamiršti saugumo. 

Sekmadienį, 12.07 val., ugniagesiai skubėjo į Druskininkų sav. prie Druskonio ežero, gavę pranešimą, kad jame įlūžo vyriškis. Jį iš vandens išgelbėjo netoliese vaikštinėję žmonės.   Panaudoję gelbėjimo roges,  ugniagesiai į krantą partempė žvejo inventorių, buvusį apie 30 metrų nuo kranto.

Šeštadienį, Kelmės r., vanduo pasiglemžė vyro gyvybę, kuris šoko į eketę  ir neišniro. Ugniagesiai skenduolio kūną surado ir ištraukė kitą dieną.

Savaitgalį ugniagesiams gelbėtojams net 3 kartus teko iš vandens telkinių traukti ir įlūžusias transporto priemones. Šeštadienį  narai įlūžusį keturratį ištraukė Panevėžio rajone iš Nevėžio upės, o sekmadienį keturratis ištrauktas iš tvenkinio Skuodo r. Beje, šįryt Varėnos r. iš Glėbo ežero  40 m nuo kranto iškeltas įlūžęs lengvasis automobilis OPEL ASTRA. Šiuose įvykiuose žmonės nenukentėjo, tačiau tai rodo neatsakingą gyventojų požiūrį į savo saugumą.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas  atkreipia dėmesį,  kad ant vandens telkinių ledo draudžiama stovėti ar važiuoti transporto priemonėmis, išskyrus atvejus, kai vykdoma žvejyba naudojant atitinkamas transporto priemones, kurios būtinos jai organizuoti.  Be to, verta žinoti, kad ledas išlaikytų vieną žmogų, jo storis turi būti ne mažesnis nei 7 cm,  o grupę žmonių – ne mažesnis kaip 12 cm.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: