Šeštadienį Panevėžyje jubiliejinė „Maltiečių sriubos” akcija

Gruodžio 12 dieną 10 val. Panevežio maltiečių grupė kviečia į jubiliejinės akcijos „Maltiečių sriuba” renginį Laisvės aikštėje. Jo tikslas – surinkti lėšų labiausiai pažeidžiamų gyventojų pagalbai.

„Ši akcija – puikus būdas atkreipti dėmesį į šalia esantį ir taip stiprinti bendruomeniškumą. Tik matydami kito sunkumus ir kartu juos spręsdami, sukursime tvirtą bendruomenę. Todėl kviečiu panevėžiečius aktyviai dalyvauti „Maltiečių sriubos“ renginiuose“ – kviečia meras Rytis Račkauskas.

Gruodžio 12 d. Laisvės a. meras R. Račkauskas padės pilstyti sriubą ir kvies panevėžiečius nelikti abejingus šiai iniciatyvai. Taip siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į vienišų, senų, sunkiai sergančių žmonių padėtį ir pagalbos jiems reikalingumą. Akcijos globėjas – Prezidentas Valdas Adamkus.

„Maltiečių sriuba 2015” gruodžio mėnesį vyksta 30 Lietuvos miestų. Centrinėse jų aikštėse maltiečiai savanoriai dalina sriubą ir kviečia praeivius simboline auka paremti labiausiai vargstančius mūsų visuomenės narius.

Panevežio maltiečiai veikia mieste jau daugiau kaip 20 metų. Šiuo metu jie mieste globoja 66 senus, vienišus, sunkiai sergančius žmones, kurių ne vienas turi sunkią negalią. 30 jų gauna karštą sriubą į namus. Dažnai maltiečiai būna vieninteliais žmonėmis, kurie juos aplanko. Veikia aktyvi Panevežio Jaunųjų maltiečių grupė, kurioje dabar yra 36 jaunieji maltiečiai.

Ateikite, parodykite, kad Jūs neabejingi tiems, kurie gyvena šalia jūsų. Kas žino, gal ir jums senatvėje prireiks pagalbos?

Akciją „Maltiečių sriuba” taip pat galite paremti aukodami telefonais: 1417 – 1,45 €, 1418 – 2,90 €.

Už šios akcijos metu surinktas lėšas savanoriai visoje Lietuvoje globoja daugiau kaip 2300 vienišų senukų. Už 2014 m. akcijos metu surinktas lėšas šiais metais 17-oje miestų maltiečiai išdalins daugiau kaip 95 000 karšto valgio porcijų, papildomai nuveš per 10 000 sauso maisto davinių. 10-yje miestų savanorės globoja ypatingos priežiūros reikalaujančius senjorus namuose, 5 miestuose veikia maltiečių Senjorų klubai.

Projektą stebi audito įmonė „Grant Thornton Rimess Baltic“.

Daugiau apie akcijos “Maltiečių sriuba” renginius įvairiuose Lietuvos miestuose ir maltiečių veiklą: www.maltiečiai.lt

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: