Panevėžio plėtros agentūros nuotr.

Šeštadienį Siauruko perone vyks rūbų ir daiktų mainytuvės

Rugsėjo 17 dieną nuo 13 iki 17 val. panevėžiečiai ir miesto svečiai, kuriems rūpi atsakingas vartojimas ir tvari mada, laukiami Aukštaitijos siaurajame geležinkelyje (Geležinkelio g. 23, Panevėžys), kur vyks „Atiduovių perono“ renginys.

Išskirtinėje vietoje – nacionalinės reikšmės inžineriniame paveldo objekte (Siauruke) veiks daiktų ir tekstilės atnaujinimo dirbtuvės, drabužių ir daiktų mainytuvės-atiduotuvės. Nemokamo renginio „Atiduotuvių peronas“ dalyviai taip pat galės sudalyvauti rūšiavimo turnyruose bei laimėti prizų. Renginį organizuoja Panevėžio plėtros agentūra.

Šis renginys užbaigs visą savaitę Panevėžyje vykusias Europos paveldo dienas, kurių tema šiais metais – „Tvarus paveldas“.

„Aukštaitijos siaurasis geležinkelis yra išskirtinis Lietuvos kultūros paveldo objektas ir džiaugiamės būdami mieste vykstančių Europos paveldo dienų dalimi. 519-ojo Panevėžio miesto gimtadienio metu atidengėme skulptūrą „Siauruko piemuo“, kuris yra puikus tvarumo pavyzdys. Smagu matyti, kaip metalo atliekos ar nereikalingos traukinių detalės talentingos kūrėjos rankose pavirto meno kūriniu“, – sakė VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ direktorius dr. Darius Liutikas.

„Šiemet organizuodami Europos Paveldo dienų renginius norėjome atkreipti visuomenės dėmesį į sėkmingai  naujoms funkcijoms pritaikytą kultūros paveldą, supažindinti su sėkmingomis objektų atgimimo istorijomis, pasidžiaugti, kiek pridėtinės vertės tai suteikia vietovei, jos bendruomenei, – sako renginio organizatorė, Panevėžio plėtros agentūros turizmo projektų vadovė Vilanda Reikalienė. – Paveldas ir tvarumas labai artimai persipina, pastaruoju metu pastebima tendencija seną pritaikyti naujam – baldus, butą, namą – o ne pirkti naują. Todėl panevėžiečius ir miesto svečius kviečiame ne tik pažinti miesto paveldą, bet ir leistis į tvarią kelionę, išskirtiniame objekte – Siauruke.“

Į renginį ateinantys panevėžiečiai kviečiami atsinešti nebereikalingus, bet naudojimui dar tinkamus rūbus ir kitus tekstilės gaminius (pvz.: staltieses, servetėles, užuolaidas), avalynę, aksesuarus, žaislus, indus, suvenyrus – „Atiduotuvių perone“ veiks mainytuvės ir atiduotuvės. Specialiai tam paruoštose vietose lankytojai galės palikti atneštus daiktus ir pasiimti kitų paliktus.

Vasarą vykę renginiai kituose Lietuvos miestuose parodė, kad tai – puiki galimybė nemokamai žmonėms atnaujinti savo drabužinę ir namus, dovanojant seniems daiktams antrą gyvenimą.

Po renginio likę nieko nesudominę mainytuvių ir atiduotuvių daiktai iškeliaus į Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centrą.

Renginį finansuoja Panevėžio miesto savivaldybė ir Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.

Panevėžio plėtros agentūros ir VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: