Šiandien į italų kalbą išverstų K. Donelaičio „Metų“ pristatymas

2015 m. rugsėjo 29 d. (antradienį) 17 val. G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje (Respublikos g. 14, Panevėžys) vyks Kristijono Donelaičio poemos „Metai“ vertimo į italų kalbą „Le Stagioni“ pristatymas ir susitikimas su vertėju, Pizos universiteto (Italija) doktorantu Adriano Cerri. Taip pat dalyvaus Lietuvių kalbos instituto prof. dr. Grasilda Blažienė.

Dvikalbėje 300 puslapių knygoje publikuojamas ne tik K. Donelaičio poemos „Metai“ vertimas su paaiškinimais, bet ir šešių pasakėčių bei trijų vokiečių kalba parašytų K. Donelaičio eilėraščių vertimai į italų kalbą, knygos pabaigoje skelbiama išsami bibliografija. Įvadą šiam leidimui parašė baltistas prof. Pietro U. Dini.

Knygos išleidimą parėmė LR kultūros ministerija ir Tarptautinis kultūros programų centras, išleido Italijos leidykla „Edizioni Joker“. Informacija apie šią iškilią lietuvių literatūros asmenybę, jos kūrybą bei gyvenimą, taip pat kūrinių vertimų ištraukos italų kalba skelbiamos specialiai tam sukurtoje internetinėje svetainėje. (http://www.donelaitis.it/)

Sumanymas itališką Kristijono Donelačio leidimą pristatyti panevėžiečiams – vienas jubiliejinių, 2014-ųjų, K. Donelaičio metų minėjimo atgarsių. Renginį inicijuoja Kristijono Donelaičio draugijos Panevėžio skyrius.

„Metai“ yra išversti į 14 kalbų – anglų, armėnų, baltarusių, čekų, gruzinų, latvių, lenkų, rusų, švedų, ukrainiečių, vengrų, vokiečių, ispanų ir nuo šiol jau ir į italų kalbas. Poemą „Metai“ 1977 m. UNESCO įrašė į Europos literatūros geriausių kūrinių sąrašą, o K. Donelaičio rankraščiai ir laiškai jubiliejinių metų išvakarėse įrašyti į „Pasaulio atminties“ nacionalinio dokumentinio paveldo sąrašą.

Maloniai kviečiame!

Informaciją parengė
Vilija Stokienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: