Organizatorių nuotr.

Šiaurės Lietuvos fotomenininkų asociacijos parodoje – natiurmorto žanras

Gruodžio 13 d. Panevėžio miesto dailės galerijos skyriuje – Fotografijos galerijoje (Vasario 16-osios g. 11) pradeda veikti Šiaurės Lietuvos fotomenininkų asociacijos paroda „Nature morte“. Parodos  atidarymas vyks gruodžio 13 d. 17 val. Dailės galerijoje (Respublikos g. 3).

„Žodis „natiurmortas“ mums iškart sugestijuoja paprastumą. Tik iš pirmo žvilgsnio tokia fotografija atrodo nekalta, tačiau ir joje gali slėptis agresyvi fotoaparato prigimtis. Kiekvienas fotoaparato užrakto spragtelėjimas – tai ne tik tikslinis kūrybos procesas, bet ir savita agresijos reprezentacija. Fotoaparatu yra pasisavinami daiktai, daiktų tarpusavio santykiai, steigiama individuali autoriaus pozicija. Visa tai fotografijos aktą, net natiurmorto atveju, daro agresyvų. Net pačiuose (iš pirmo žvilgsnio) neagresyviausiuose kūriniuose yra išbandoma mūsų (žiūrovų) rega, dažniausiai per formos ir spalvos žaismą“, – parodos anotacijoje rašo prof. dr. Remigijus Venckus.

Parodoje savo kūrinius pristato aštuoniolika autorių: Algimantas Aleksandravičius, Stanislovas Bagdonavičius, Alis Balbierius, Audrius Balčėtis, Marija Šileikaitė-Čičirkienė, Ramūnas Danisevičius, Evaldas Ivanauskas, Liucija Karalienė, Petras Kaupelis, Virginijus Kinčinaitis, Valentinas Pečininas, Stasys Povilaitis, Normantė Ribokaitė, Saulius Saladūnas, Jonas Staselis, Alvydas Stauskas, Alvydas Šalkauskas, Vilija Visockienė.

Prof. dr. R. Venckaus teigimu, „žiūrovui suteikiama galimybė ne tik apžiūrėti skirtingus natiurmortus, bet ir susipažinti su skirtingų kūrybos metodų rezultatais. Gana fragmentiškai, bet retrospektyviai yra suteikiama galimybė permąstyti natiurmorto žanro evoliuciją. Ir galiausiai – jokiu būdu tai nėra mažasis fotografijos žanriukas. Būtent tai įrodo ši įvairi ir intriguojanti kūrinių kolekcija“.

Paroda veiks iki 2024 m. sausio 13 dienos.

Panevėžio miesto dailės galerijos inf.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: