Pixabay nuotr.

Šiek tiek istorijos: kada buvo sukurtas lininis audinys?

Lininis audinys pradėtas gaminti maždaug prieš 8000 metų. Linas buvo pirmasis pluoštas, kuris buvo panaudotas medžiagų audimui. Net ir tada, kai į Europą XIV amžiuje buvo įvežta medvilnė, šis audinys neprarado populiarumo. Lininio audinio naudojimas tapo ne toks populiarus tik aštuonioliktajame amžiuje, kuomet į Europą buvo įvežta daug pigesnė medvilnė. Šiandien, kuomet natūralūs audiniai ir rankų darbas vėl pradėti labai vertinti, vis daugiau žmonių nusprendžia rinktis būtent šį audinį.

Ar žinojote, kur auginama daugiausia linų? 

Įdomu tai, kad geriausios sąlygos linų auginimui yra Prancūzijoje ir Belgijoje: skaičiuojama, kad čia auginama maždaug 80 procentų viso pasaulio linų. Vis dėlto, šiandien šis audinys tikrai nėra labai populiarus: tekstilės pramonėje lininiai audiniai sudaro vos vieną procentą visos produkcijos. Nors dauguma žmonių sutinka, kad linas yra aukštos kokybės medžiaga, tačiau toks pasirinkimas nėra pats pigiausias.

Kaip išgaunamas lino pluoštas?

Tai – gana ilgas procesas. Pirmiausia linai turi būti išraunami ir paliekami laukuose. Kai prasideda augalo irimo procesas, linai perkeliami po stogu, kur laikomi 2-3 mėnesius, kol suminkštėja. Vėliau linai turi būti iššukuojami, pašalinamos įvairios priemaišos bei trumpi lino pluoštai. Galiausiai linas susukamas ir suverpiamas.

Lininės patalynės įsigijimas visuomet yra puiki mintis. Lininiai patalai tarnauja 20-30 metų ir užtikrina puikią jūsų miego kokybę. Platų lininės patalynės pasirinkimą galite rasti čia: https://epik.lt/collections/linas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: