freepik.com nuotr.

Silikoninio kraiko priežiūra – kaip išlaikyti kraiko dėžę švarią ir bekvapę?

Silikoninis kraikas yra populiarus pasirinkimas daugelio katės savininkų dėl jo ilgaamžiškumo ir lengvo valymo. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip tinkamai prižiūrėti kačių silikoninį kraiką, kad jis išliktų švarus ir higieniškas.

Iš ko pagamintas silikoninis kraikas?

Aukščiausios kokybės silikoninis kraikas gaminamas iš išdžiovinto polisilicio rūgšties gelio. Gamybos procesas prasideda nuo koloidinio maišymo, po to seka dehidratacija ir paskutinis etapas – silicio rūgščių kepimas aukštoje temperatūroje. Taip gaunami skaidrūs kraiko kristalai. Būtent porėta granulių struktūra užtikrina puikų, beveik fantastišką jų sugeriamumą. Priklausomai nuo proceso technologijos, kristalai gali būti įvairių formų, spalvų, taip pat gali skirtis jų savybės.

Kokios rūšies silikoninis kraikas yra kokybiškiausias?

Silikoninio kraiko kristalai gali būti labai įvairaus dydžio, formos, kvapo ir net spalvos. Kokybiško kraiko požymis yra:

  • didelis granulių skaidrumas;
  • palyginti vienodas granulių dydis;
  • kuo didesnės sugeriamosios granulės, tuo didesnis jų sugeriamasis paviršius ir tuo mažesnės užpildo sąnaudos;
  • nėra didelio dulkių kiekio kraiko maišelyje.

Kaip naudoti silikoninį kraiką ir kokia yra jo priežiūra?

Svarbiausia šio tipo kraiko savybė – paprastas naudojimas. Vienos pakuotės (3-4 litrų) užtenka 1 ciklui (maždaug mėnesiui, priklauso nuo katės ar kačių svorio ir gyvūno tualeto dydžio).

Kraiko naudojimas:

  • Kraiko dėžės užpildymas. Absorbentą reikia supilti į švarią kraiko dėžę 5-7 cm aukščio sluoksniu. Jo sluoksnis priklauso nuo gyvūno dydžio. Kačiukams ir mažoms katėms pakanka 5 cm sluoksnio, o didelių veislių katėms rekomenduojamas 7 cm sluoksnis.
  • Kasdienė kačių kraiko dėžės priežiūra. Per dieną būtina valyti kraiko dėžę, į šį procesą įeina: kietųjų išmatų pašalinimas, kraiko kristalų maišymas dėžėje (geriausiai 2-3 kartus per dieną), kraiko užpildo papildymas – kad sluoksnio aukštis visada būtų pakankamas (pagal poreikį).
  • Visiškas silikoninio kraiko pakeitimas. Jei kristalai prarado skaidrumą arba spalvoti indikatoriaus kristalai prarado spalvą, laikas visiškai pakeisti absorbentą. Jis išmetamas, o dėžę reikia išvalyti, išdžiovinti ir pripildyti nauju silikoniniu kraiku. Tai dažniausiai reikia atlikti kas 1-2 savaites.

Laikydamiesi šių patarimų, galite užtikrinti, kad jūsų kačių silikoninis kraikas išliks švarus, higieniškas ir saugus naudoti. Rūpestinga ir reguliari priežiūra padeda užtikrinti jūsų katės sveikatą ir gerovę, taip pat palengvina jūsų gyvenimą, išlaikant namus švarius ir tvarkingus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: