Šimtas dienų – šimtas galimybių

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje netradiciškai paminėtas Šimtadienis, kurį organizavo aštuntokai su klasės vadove ir direktore Danute Kriščiūniene. Pavadinimas „Šimtas dienų – šimtas galimybių“ pasirinktas neatsitiktinai, nes, pasak direktorės Danutės Kriščiūnienės, per šimto dienų kelionę galima daug sužinoti, nuveikti, patirti malonių išgyvenimų. „Šimtadienis – tai šventė, tai galimybė dar 100 dienų pabūti drauge, daug ką pamatyti, suprasti, išmokti. Reikia džiaugtis laiku. Mylėti kiekvieną dieną, kiekvieną minutę…“- teigė direktorė.

Šventinė diena prasidėjo netradicine klasės valandėle „Taika karo metu“. „Šiandieniniame pasaulyje viskas taip trapu, nes kaimynystėje – karas. Nuo  išgirstų žinių šiurpsta kūnas. Mes esame už taiką savo širdyse ir pasaulyje. Šiandieną mes – Šimtadienio organizatoriai – taikos nešėjai. Todėl ir mūsų apranga – ne kasdienė,“ – teigė direktorė. Pristatė klasės valandėlės vedėjus: Vaidą Kučinskienę – Lietuvos krašto apsaugos savanorių pajėgų atstovę ir Tomą Kučinską – Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų atstovą. Svečiai klasės valandėlę pradėjo Algirdo Bataliono filmuota medžiaga „Kario diena“, išsamiai papasakojo ir pristatė tinkamai sukomplektuotą išvykimo krepšį, kuris ekstremaliosios situacijos atveju sumažintų stresą ir padėtų pasirūpinti savimi bei kitais.

Mokyklos trečio aukšto salėje visi daiktai buvo išdėlioti taip, kad mokiniai galėjo juos laisvai apžiūrėti, paliesti, pasimatuoti. Tai: įrankiai maistui, higienos, asmens apsaugos, apšvietimo priemonės, drabužiai ir avalynė, miegmaišis. Klasės valandėlės vedėjai paaiškino, kad išvykimo atveju būtini ir grynieji pinigai, radijo imtuvas bei kiti patys svarbiausi daiktai, kurie padėtų savarankiškai išgyventi pirmąsias tris paras – 72 valandas. Akcentavo, kad į kuprinę būtina įsidėti ir vaistų, kuriuos naudojate ir kurių reikėtų susirgus: virškinimo preparatų, karščiavimą, skausmą, temperatūrą mažinančių medikamentų. Kuprinėje turėtų atsirasti vietos tvarsčiams ir pleistrams, antiseptinėms servetėlėms, peroksido vandeniliui. Joje turėtų būti ir svarbiausi dokumentai, jų kopijos, taip pat artimųjų nuotraukos, jeigu prireiktų jų ieškoti. Nereikėtų pamiršti ir rašiklio, užrašų knygelės, kurioje būtų svarbūs adresai ir telefonų numeriai. Visa tai geriausia sudėti į plastikines įmautes ar specialius vokus.

Antroji pamoka dešimtokėms – žinių patikrinimas edukacinėse pamokose „Saulės spindulėlis“. Šias pamokas vedė direktorė Danutė Kriščiūnienė kartu su aštuntokais bei socialine pedagoge eksperte Edita Kazlauskiene. Buvo „patikrintos“ geografijos, biologijos, fizinio ugdymo, dailės ir kt. žinios, pravesta gerumo pamokėlė. Visa mokyklos bendruomenė turėjo galimybę įsiamžinti, spalvindami Šimtadienio puokštę, lankstydami lėktuvėlius, rašydami palinkėjimus… Pasveikinti dešimtokių susirinko visa mokyklos bendruomenė: mokiniai, mokytojai, tėveliai, mokyklos darbuotojai.

Šimtadienis dešimtokėms buvo dovanų ir netikėtumų šventė. Nuoširdžius sveikinimus perdavė mero pavaduotoja Loreta Masiliūnienė, karjeros specialistė Justina Dailidonienė, nevyriausybinių organizacijų vadovai. Sveikino ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai su priešmokyklinio ugdymo mokytoja Asta Sviderskiene, kuri mokė dešimtokes, kai jos buvo dar pradinukės, pakviesdami visus judriam ir smagiam šokiui. Mokytoja padovanojo savo rankomis pasiūtas širdeles. Muzikinį – sportinį numerį skyrė fizinio ugdymo mokytoja metodininkė neformalaus ugdymo grupės „Noriu būti stiprus ir sveikas“ vadovė Vijoleta Vanagienė su Smilte Žukaite (P kl.),  Emilija Eglinskaite, Kasparu Rimkumi (3 kl.), Aukse Jakštaite,  Domantu Skemundriu, Simu Tamoniu, Gvidu Urbonavičiumi (5 kl.) ir Tomu Kuosa (7 kl.).

Dešimtokėms sveikinimą, pagardintą šokoladine pasaga, atsiuntė buvusi pradinio ugdymo mokytoja Laimutė Lazdauskienė bei chemijos ir geografijos mokytoja metodininkė Jolita Pūkaitė. Šventės organizatoriai dešimtokėms padovanojo lininius krepšelius dovanėlėms susidėti, pačių atspausdintus 3 D spausdintuvu varpelius – angelus ir svarbiausius šventės akcentus –  Šimtadienio kalendorių bei tortą. Reikia pažymėti, kad šimtą linkėjimų rašė mokytojai, specialistai ir kiti darbuotojai, o kalendorių gamino technologijų mokytojas metodininkas Romas Kupčinskas su aštuntokais. Galima drąsiai sakyti, kad tądien lijo sveikinimų lietus, nes dovanų buvo tiek daug, kad netilpo į dovanotus krepšelius.

Labai nuotaikingai pasveikino už šimto dienų pabaigsiančias mokyklą mokines direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Bartnykienė ir lietuvių gestų kalbos mokytojas bei bibliotekininkas Vilius Glušokas.  Jie pakvietė dešimtokes ir klasės vadovę lietuvių gestų kalba padainuoti imitacinę dainą. Tėvelių vardu kalbėjo Editos mama pedagogė Gita Gižienė, džiaugėsi savo auklėtinėmis klasės vadovė Laimutė Beinarauskienė. Į šventę su dovanėlėmis atvyko buvusi anglų kalbos mokytoja Rita Kasparienė. Iliuzionistinius numerius dovanojo Vilius Glušokas, lietuvių gestų kalbos mokytojas bei bibliotekininkas ir Michailas Chovanskis, kurčiųjų kultūros centro atstovas.

Pasibaigus sveikinimams, visos mokyklos bendruomenės laukė bendri šventiniai pietūs „Šimtadienio kavinėje“, stendas su dešimtokių ir klasės vadovės foto nuotraukomis. Žinoma, pagrindinis šventės akcentas – tortas, papuoštas mokyklos logotipu, bendra dešimtokių nuotrauka su pagrindiniu šventės akcentu „100“. Jis šventės organizatorių buvo „paryškintas“ šventiniais fejerverkais.

Šimtadienio proga net trijose mokyklos edukacinėse erdvėse buvo eksponuojama Danguolės Šukienės tapybos darbų paroda „Gamtos glėbyje.“ Po šventinių vaišių dailininkė padeklamavo keletą savo kūrybos eilėraščių, įdomiai papasakojo apie savo kūrybą ir kelią link jos. „Pamilau meną. Tapyba tapo mano gyvenimo dalimi. Be jos nebeįsivaizduoju savo kasdienybės. Tai terapija kūnui ir sielai. Į paveikslus sudedu pačias geriausias emocijas, šilumą, nuotaiką,“ – teigė dailininkė.

„Į mokyklą atkeliavo tarsi visi metų laikai. Štai ir nuostabūs žiemos peizažai, ir pavasario bei vasaros vaizdai, ir vaikams mieli gyvūnėliai… Vaikai – pirmieji parodos vertintojai, labai apsidžiaugė, kad ši paroda eksponuojama mūsų mokykloje. Tapybos darbai labai nuoširdūs, šilti ir taip artimi, suprantami, realistiniai. Saugosime, grožėsimės, o svarbiausia – iš tokių darbų mokysimės,“ – teigė direktorė Danutė Kriščiūnienė.

Šventę apvainikavo bendra fotonuotrauka, tarsi sujungdama bendruomenę dar didesnei ir nuoširdesnei bendrystei… Šimtadienis dešimtokėms ir jų klasės vadovei atnešė daug džiaugsmo bei smagių akimirkų. Dešimtokės sulaukė daug dėmesio, nes jos to vertos! Dešimtokės dėkingos aštuntokams ir jų klasės vadovei. Kaipmat nuskambės ir paskutinis skambutis. Bet dar liko mokykloje Šimtas dienų ir šimtas galimybių.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Laimutė Beinarauskienė, direktorė Danutė Kriščiūnienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: