Situacija Panevėžio ligoninėje po paslapčių skraiste

Dar gruodį vykusiame Panevėžio miesto tarybos posėdyje nuskambėjo žinia, kad Respublikinė Panevėžio ligoninė neprivalo savivaldybei teikti informacijos, nes ji šiai nėra pavaldi. Ligoninės administracija neskuba dalintis informacija ir su žiniasklaida, į gyvą dialogą visai nesileidžia, o į pateiktus klausimus atsako bendromis frazėmis, tačiau nei vieno konkretaus skaičiaus apie pandemiją, pasiskiepijusius ir susirgusius medikus nepateikia.

„Aina” redakcija sužinojo, jog Respublikinėje Panevėžio ligoninėje po pirmo skiepo nuo COVID-19 viruso dalis darbuotojų susirgo, o jiems antrasis skiepas nebepriklauso. Pasiteiravus, kodėl taip atsitiko ir kiek žmonių susirgo, ligoninės komunikacijos atstovas Vytautas Riaubiškis sutiko atsakyti tik į elektroniniu paštu atsiųstus klausimus. Apie bet ką, nors nuotolis ir buvo gana padorus, kalbėtis gyvai jis atsisakė.

„Informuojame, kad keletas Respublikinės Panevėžio ligoninės darbuotojų, paskiepytų 2020 gruodžio 27 d. antruoju skiepu nebuvo skiepijami, nes tarp pirmo ir antro skiepo jie susirgo COVID-19 infekcija. Matomai, pirmas šių darbuotojų skiepijimas sutapo su prodromo laikotarpiu”,- atrašė V.Riaubiškis ir nurodė, jog tada žmonės jau veikiausiai sirgo, tačiau jokių simptomų nejuto. Anot komunikacijos atstovo, šiems darbuotojams vakcinacija atidėta trims mėnesiams. Tada bus atlikti tarpiniai testai ir jie bus pakartotinai paskiepyti.

Pasiteiravus, kiek ligoninės darbuotojų atsisakė skiepų, V.Riaubiškis nurodė, jog gyventojų vakcinavimo programa paremta laisvanoriškumo ir kiekvieno piliečio apsisprendimo principu. Tad kiekvienas gali apsispręsti – skiepytis ar ne.

„Gerbdami savo darbuotojų asmeninio apsisprendimo laisvę, pilnai tikėdami ir jais pasitikėdami jų privataus apsisprendimo nekomentuosime”,- nieko konkretaus V.Riaubiškis nepasakė.

Savo komentaro pabaigoje V.Riaubiškis, kad išvengti sunkesnių padarinių, paragino visus skiepytis,  tačiau kodėl ne visi Hipokrato priesaiką davę medikai sutinka skiepytis, liko neaišku.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: