Siūlys dirbti kartu visoms partijoms

Naujasis Biržų rajono savivaldybės meras respublikonas Valdemaras Valkiūnas sako, kad jo tikslas – ne sukurti tiesiog valdančiąją koaliciją, o suvienyti visas partijas bendram labui. Jis neatmeta galimybės į komandą kviesti ir buvusią merę konservatorę Irutę Varzienę.

Tiesa, ji per apskrities laikraštį jau spėjo pareikšti, kad su respublikonais dirbti nematanti jokios galimybės ir jau derina bendrą opoziciją su „valstiečiais“ ir socialdemokratais. V. Valkiūnas vis tik tikisi, kad, nurimus rinkiminėms aistroms, numaldžius ambicijas, bus priimti racionalūs sprendimai.

– Kaip sutikote žinią apie pergalę rinkimuose? Iš ko sulaukėte pirmųjų sveikinimų?
– Rinkimų rezultatų laukėme kartu su bendraminčiais, todėl pirmieji pasveikino Respublikonų partijos sąrašo nariai, išrinktieji tarybos nariai, rinkiminės kampanijos komanda. Sulaukiau skambučių iš socialdemokratų bei valstiečių partijų atstovų. Bet maloniausia, kad daugiausiai sveikinimų sulaukiau iš paprastų biržiečių, kurie skambino, rašė socialiniuose tinkluose ir elektroniniu paštu.

– Jūs įveikėte itin stiprius varžovus. Rinkimų kampanijos pradžioje neginčijamas favoritas buvo svajonių meru laikytas „valstietis“ Viktoras Rinkevičius, tačiau jis ginklus turėjo sudėti jau po pirmojo rinkimų turo. Koks Jūsų sėkmės receptas?
– Atvirumas ir konkretumas. Skaidri ir aiški programa bei rajono plėtros vizija. Betarpiškas bendravimas su biržiečiais bei orumas. Rinkimų kampanija buvo sunki, bet įdomi. Kartu su komandos nariais išanalizavome dabartinės valdžios ydas, išsakėme jas biržiečiams ir pasiūlėme savo būdus, kaip jas spręsti.

– Jau spėjote įgyti turtingiausio Lietuvos mero titulą. Jūsų sėkmė rinkimuose irgi siejama su pinigais. Kiek iš tiesų išleidote pinigų rinkimams?
Tiek, kiek leidžia Lietuvos įstatymai. Tiesa, išnaudojome biudžetą maksimaliai. Bet įstatymų nustatytose ribose.

– Esate vienos didžiausių Latvijos įmonių grupės „Voldemars“ savininkas, milijonierius. Kam Jums tie merystės vargai, kuriuos lydės intrigos, patyčios, skundai ir t. t.?
– Noriu atiduoti duoklę gimtinei. A. Einšteinas sakė, kad ko nors vertas tik toks gyvenimas, kuris nugyventas dėl kitų. Noriu, kad Biržai klestėtų ir rajono istorijoje palikti ženklų pėdsaką. Turime puikų didelio potencialo kraštą, todėl nuodėmė būtų tuo nepasinaudoti. Biržai gali tapti nauju šiuolaikiniu kurortu ir tiesiog rajonu, kur patogu ir gera gyventi.

– Ką darysite su savo verslu pradėjęs eiti mero pareigas?
– Jau prieš rinkimų kampaniją išėjau atostogų ir verslo valdymą perdaviau įmonių grupės valdybai. Pradėjęs eiti pareigas, visiškai pasitrauksiu iš įmonių valdymo.

– Su kuriomis partijomis kursite valdančiąją koaliciją? Ar siūlysite kokias nors pareigas buvusiai merei Irutei Varzienei?
– Vardan Biržų siūlysime dirbti kartu visoms partijoms. Juk mūsų visų tikslas vienas – klestintys Biržai. Mes visi mylime savo kraštą ir galime jam būti naudingi. Dėl koalicijos turime keletą variantų, tačiau šiuo metu vyksta derybos. Norime sukurti stiprią ir vieningą bei darnią komandą, kuri dirbtų dėl rajono kartu, o ne kaišiotų pagalius. Dirbti Biržų labui gali kiekvienas. Nurimus aistroms ir emocijomis, kalbinsime ir Irutę Varzienę, kadangi Biržų krašto žmonės išreiškė jai nemažą pasitikėjimą. Noriu pabrėžti, kad tikslas – ne sukurti tiesiog koaliciją, o suvienyti visas partijas bendram darbui. Tikiuosi, kad ambicijos nesutrukdys ir pokalbiai bus konstruktyvūs. Dėl Biržų ir biržiečių.

– O kaip su tais „nešvariais pinigais“, prieš kuriuos per rinkimus stojo konservatorių „šviesus protas“? Gal jie bus investuojami Biržuose?
– Neturiu nė vieno nešvaraus lito ar euro. Jei klausiate apie man priklausančią įmonių grupę, tai šioje vietoje niekas nesikeičia. Įmonių grupė „Voldemars“ statys Biržų rajone naują pieno perdirbimo gamyklą. Darbai šia linkme vyksta. Įmonių grupė „Voldemars“ neturės jokių ypatingų sąlygų ar ypatingo savivaldybės palankumo. Mes gerbsime visus investuotojus, kurie mūsų rajone kurs naujas darbo vietas. Visiems ir padėsime bei palaikysime.

– Koks bus pirmasis Jūsų darbas, atliktas savivaldybėje?
– Finansų bei teisinis auditas.

– Kokias didžiausias kliūtis šiuo metu matote būsimajame mero darbe? Kas jas padės įveikti?
– Esu įpratęs įveikti bet kokio sunkumo kliūtis. Gali būti, kad dalis savivaldybės darbuotojų, dirbančių po 20 ir daugiau metų, nenorės keistis, o juk darbo stilius ir sistema bus kitokie. Taigi vertinsime juos pagal kompetenciją ir spręsime, ką daryti. Bet savivaldybėje naujų veidų tikrai bus. O geriausiai dirbančių laukia paaukštinimas.

 

Rasa Penelienė

Nuotraukoje: Konservatorė I. Varzienė dirbti naujai išrinkto mero V. Valkiūno komandoje sako neketinanti. Jai mielesnės „kairiosios“ partijos, su kuriomis tariasi dėl bendros opozicijos.

siaures_rytai


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: