Panevėžio teritorinės ligonių kasos nuotr.

Slaugos paslaugos namuose – ir kaimo gyventojams

Kai kurie rajonų gyventojai mano, kad Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis apmokamų slaugos paslaugų namuose kaimo vietovėse gauti neįmanoma, nes kaimuose su šeimos gydytoju paprastai dirba tik vienas slaugytojas. Tokias mintis išsakiusiems Panevėžio rajono trečiojo amžiaus universiteto Naujamiesčio fakulteto senjorams ir visiems, kurie įsitikinę, kad rajonuose slaugos paslaugos namuose negali būti teikiamos, Panevėžio teritorinės ligonių kasos specialistai paaiškina.

  • Teisę į ambulatorines slaugos paslaugos namuose turi visi pacientai, kuriems šeimos gydytojas nustato šių paslaugų poreikį. Teisei įgyti gyvenamoji vieta įtakos neturi.
  • Jei gydymo įstaiga, prie kurios pacientas prisirašęs, pati neteikia ambulatorinės slaugos paslaugų namuose, ji privalo sudaryti sutartį su kita gydymo įstaiga, teikiančia tokias paslaugas.
  • Ambulatorines slaugos paslaugos namuose teikiančių specialistų darbas organizuojamas komandos principu. Komandą turi sudaryti 2 visu etatu dirbantys slaugytojai ir 2 visu etatu dirbantys slaugytojo padėjėjai, 1 visu etatu ar 2 po pusę etato dirbantys kineziterapeutai ir ergoterapeutas (rekomenduojama) – specialistas, kuris stengiasi pagerinti paciento gebėjimą atlikti kasdienes, darbines, laisvalaikio veiklas. Rajone komandą formuoja ne ambulatorija, bet gydymo įstaiga, kuriai priklauso ambulatorija.
  • Dėmesio! Po suteiktų chirurgijos paslaugų slaugos paslaugos namuose gali būti teikiamos bet kurio amžiaus pacientams su sąlyga, jeigu išlieka sutrikęs gebėjimas savarankiškai rūpintis asmeniniu gyvenimu ir yra reikalinga pooperacinė slauga namuose.
  • Pavyzdžiui, jei po dienos chirurgijos skyriuje atliktos operacijos pacientui reikės perrišti ir prižiūrėti žaizdą, tą atliks slaugos namuose komandos specialistas. Svarbu, kad operaciją atlikęs gydytojas e. sveikatos portale užpildytų siuntimą paslaugai gauti, nurodydamas paciento slaugos rekomendacijas. Pacientas po to turi kreiptis į šeimos gydytoją.

Dėkojame Panevėžio rajono visuomenės sveikatos biuras ir Naujamiesčio fakulteto dekanei Janinai Pečiukienei už surengtą susitikimą.

             Panevėžio teritorinė ligonių kasa


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: