Sodeliečiai neabejingi švarinimosi akcijai

Panevėžio rajono Sodelių kaimų bendruomenės nariai jau septintus metus vardan kilnaus tikslo – švarinti savo kraštą prisijungė prie akcijos ,,Darom 2015“, kuri įvyko balandžio 25 dieną.

Visiems susirinkusiems, priminta, kad mūsų bendruomenė jau trečius metus dalyvauja Lietuvos Kelių direkcijos prie susisiekimo ministerijos ir Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos organizuojamame konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse 2015“, kurio pagrindinis tikslas prisidėti prie saugios bendruomenės gyvenamosios aplinkos kūrimo. Buvo pravestas trumpas saugaus eismo instruktažas, talkininkams išdalintos šviesą atspindinčios liemenės, kad būtų pastebimi pakelėse, renkant šiukšles. Jas akcijos dalyviams dovanojo Panevėžio regiono keliai. Pasiskirstę į komandas akcijos dalyviai išsirengė rinkti šiukšlių, kurios „puošė“ pakeles, miškus ir kitas vietas.

Akcijos metu buvo sutvarkytos Sodelių, Prūselių kaimų teritorijos: nuo šiukšlių buvo išvalytos karjero pakrantės, surinktos šiukšlės prie kapinių, pieninės, buvusios mokyklos, pakelė ties autobusų stotele, kelio šalikelės. Sutvarkytas kelio ruožas nuo Sodelių iki Prūselių. Nuvalytos, Prūselių Šilelio, Vosniūnų miškų pakelės ir pamiškės.

Surinkome didžiulį kalną šiukšlių. Nors beveik pas kiekvieną namuose stovi konteineriai, mus stebino kad dar atsiranda žmonių kurie nesupranta, kad gamta – mūsų didžiausias turtas, kuri reikia saugoti ir mylėti. Džiugu, kad panašiose akcijose vis daugiau dalyvauja jaunimo ir moksleivių. Tikimės, kad padirbėję prie šiukšlių rinkimo ateinančios kartos gyvens švaresnėje aplinkoje ir šiukšles išmes tiesiai į tam skirtas vietas, o ne į pakelės griovį. Akcijos „Darom 2015“ organizatoriai džiaugiasi ir dėkoja už nuoširdų darbą bei iniciatyvumą gražinant aplinką.

Po smagaus darbo visi susirinko pabendrauti, kepti dešrelių.

Bendruomenės nariai džiaugėsi: akcija ,,Darom“ pavyko dvigubai- šiukšlės surinktos ir dar gavo dovanų-eismo saugumo priemonių. Tereikia tik jas naudoti ,nes tai mūsų pačių labui ir saugumui.

Sodelių kaimo bendruomenės pirmininkė
Vaida Sarapienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: