SODROS atstovai informavo STT apie siūlomą kyšį – papirkėjai pripažinti kaltais

Klaipėdos apylinkės teismas baudžiamuoju įsakymu pripažino kaltais du asmenis dėl papirkimo. Apie Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos (SODROS) Klaipėdos skyriaus Klientų aptarnavimo skyriaus vyriausiajai specialistei siūlomą kyšį SODROS atstovai pranešė Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT).

Teismas, atsižvelgdamas į tai, kad kaltinamieji pripažino savo kaltę, taikė supaprastintą procesą ir skyrė vienu trečdaliu sumažintas bausmes – 6 mėn. laisvės apribojimą, bausmės vykdymo laikotarpiu išdirbti 80 valandų sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

Bylos duomenimis, sutuoktiniai veikdami kartu tiesiogiai pasiūlė ir davė SODROS Klaipėdos skyriaus valstybės tarnautojui 100 eurų kyšį už informacijos ir konsultacijos dėl išankstinės pensijos suteikimą. SODROS atstovai apie siūlomą kyšį pranešė STT.

Ikiteisminį tyrimą atliko STT Klaipėdos valdyba, tyrimą kontroliavo – Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Nuo 2019 m. sausio 1 d. pagal Korupcijos prevencijos įstatymą valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo apie jam žinomą korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką privalo pranešti Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT), prokuratūrai arba kitai ikiteisminio tyrimo įstaigai.

Pranešti STT apie žinomą korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką galima šiais būdais: palikdami žinutę STT interneto tinklalapyje www.stt.lt; paskambinę „Pranešk STT“ (8 5) 2663333, el. paštu pranesk@stt.lt; mobiliąja programėle „Pranešk STT“, atvykus į artimiausią STT padalinį ar atsiuntus pranešimą paštu.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: