Sovietinė technika valdiškose Panevėžio įmonėse rengiasi į pensiją

Praėjusią savaitę centrinėje Panevėžio Laisvės aikštėje dūmindamas sniegą valė MTZ markės, lietuvių „belarusu” tebevadinamas sovietinis traktorius. Žmonės stebėjosi, kodėl savivaldybei pavaldžios įmonės, užuot įsigijusios modernios vakarietiškos technikos, tebegyvena gūdžiais sovietmečio laikais.

AB „Panevėžio gatvės” direktorius Arvydas Zapalskis teigė, kad įmonė sniego valymu mieste, nebent kas labai paprašo, neužsiima. Anot jo, bendrovėje dar yra keli sovietiniai autogreideriai, kurie veikiausiai gana greitai bus nurašyti į metalo laužą.

„Sovietinės technikos, kurią dar turime yra beveik neišvažiuojanti ir šiandieninėms reikmėms ji panaudojama labai minimaliai. Greitai ir jos neliks”,- sakė A.Zapalskis.

AB „Panevėžio specialus autotransportas” Miesto tvarkymo skyriaus vadovas Sigitas Vainauskas neslėpė, kad bendrovė dar tebeturi tris sovietinius maždaug prieš tris dešimtmečius pagamintus traktorius, iš kurių vienas „belarusas” ir buvo pastebėtas Laisvės aikštėje stumdantis sniegą.

„Gal jau paskutinį sezoną juos įdarbinome ir labai tikėtina, kad ateinančiais metais panevėžiečiai jų nebematys. Veikiausiai jau kitą mėnesį atvažiuos devyni korėjietiški traktoriai, kurie bus naudojami ir žolei pjauti, ir šaligatviams valyti. Viską lemia viešieji pirkimai. Gal ir norėtume vokiškų traktorių, bet korėjietiški yra pigesni. Sovietinės technikos neperkame”,- sakė S.Vainauskas.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: