Spalio 22 – 29 d. lietuviški filmai didžiajame kino ekrane!

Kaip ir kasmet, taip ir šiais metais spalio 22 – 29 dienomis kino centras „Garsas” atveria duris Lietuviško kino dienoms 2020. Programoje bus rodomi 2019 – 2020 metais sukurti vaidybiniai, dokumentiniai, pilno ir trumpo metro lietuvių režisierių filmai nuo studentiškų iki profesionalų darbų.

Spalio 22 d. 18 val. vyks Lietuviško kino dienų atidarymas kartu su dokumentiniu filmu „Pakilau skrydžiui” (rež. V. Babaliauskas). Trys Lietuvos sklandytojai panevėžietis Algirdas Šimoliūnas, aktorius Sakalas Uždavinys ir pasaulio jaunimo sklandymo vicečempionas Ignas Bitinaitis leidosi į istorinį skrydį „Sklandytuvais nuo jūros iki jūros: Lietuva – Ukraina”. Į susitikimą su žiūrovais bei pristatyti filmo atvyksta pilotai A. Šimoliūnas, S. Uždavinys, I. Bitinaitis, antžeminės komandos vadovė I. Šimoliūnienė, režisierius V. Babaliauskas.

Spalio 22 – 29 dienomis bus galima išvysti rež. K. Kaupinio filmą „Nova Lituania” – profesoriaus planą užjūriuose įkurti atsarginę Lietuvą, tragikomišką kelio filmą „Neregėta Europa” (rež. A. Gelažiūtė) – apie dvi drauges, turinčias regos negalią, Venecijos kino festivalyje išrinktas vienas iš septynių geriausių filmų pasaulyje „Partenonas” (rež. M. Kvedaravičius), geriausios Latvijos kino režisierės L. Pakalninos dokumentinį filmą „Šaukštas”, aštriai juokinga veiksmo komedija, iškelianti švietimo problemas „Sistema” (rež.: A. Eimulis, T. Jašinskas), ekspedicija į stokos fenomeną kartu su dokumentiniu filmu „Tobulas alkis” (rež.: G. Smilga, R. Aušrotas), Lietuviški trumpametražiai filmai „Trumpas kinas” vaikams ir suaugusiems, „Tulpių laukas” (rež. A. Jančoras) – pasakojimas apie vieną talentingiausių Lietuvos kino režisierių Algimantą Puipą ir jo brolį Audrių Puipą. Spalio 25 d. 14 val. atidaroma kino retrospektyva, skirta Juozo Budraičio 80-osioms gimimo metinėms, kurios metu žiūrovai pamatys filmą „Jausmai” (rež.: A. Dausa, A. Grikevičius), o J. Budraičio asmenybę pristatys kinotyrininkė Rasa Paukštytė. Spalio 27 d. 17:30 val. pakviesime į kino retrospektyvos, skirtos Vaclovo Blėdžio 100-osioms gimimo metinėms atidarymą, filmas „Atsiprašau” (rež. V. Žalakevičius), prisiminimais apie aktorių dalinsis artimieji ir kolegos: Enrikas Kačinskas, Petras Kežys ir kt. Nemokamus kino retrospektyvų seansus dovanoja Lietuvos kino centras.

Spalio 29 d. 18 val. lietuviško kino dienas 2020 uždarysime su išankstine filmo „Pavyzdingas elgesys” (rež.: A. Mickevičius, N. Milerius) premjera. Filmas apdovanotas Leipcigo kino festivalyje „Auksiniu balandžiu”, o seniausiame pasaulyje dokumentikos ir animacijos festivalyje „Dok Leipzig“ filmas „Pavyzdingas elgesys” pelnė net tris apdovanojimus – įvertintas pagrindiniu, tarpreliginės žiūri ir FIPRESCI prizais. Dalyvauja režisierius Nerijus Milerius ir prodiuserė Rasa Miškinytė.

Spalio 22 – 29 dienomis žiūrovai kviečiami ne tik žiūrėti, tačiau ir balsuoti už labiausiai patikusį lietuvišką filmą. Žiūroviškiausias filmas bus apdovanotas prizu, kurį įsteigė daugiametis renginio rėmėjas – meninio stiklo studija „Glassremis”.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: