Specialistai per naujuosius rekomenduoja fejerverkais naudotis atsargiai

Pagalbos tarnybų pareigūnai gyventojus įspėja per Naujuosius atsakingai naudoti pirotechnikos priemones. Nelaimių, kai netinkamai naudojami fejerverkai sukelia gaisrus ar sužaloja žmogų, pasitaiko kasmet, tad specialistai primena, jog ne tik fejerverkus turime naudoti atsargiai, bet ir žinoti, kaip teisingai elgtis nutikus nelaimei.

Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai teigia, jog nelaimių, kurias per Naujuosius sukelia neteisingai naudojami, o kartais ir nekokybiški fejerverkai, pasitaiko kasmet. Tad pirotechnikos priemones rekomenduojama pirkti tik legaliose prekyvietėse ir naudoti jas tiksliai pagal nurodymus ant pakuotės.

Ugniagesiai įspėja, jog pirotechnikos gaminiai grėsmę gali sukelti net jei patys jų nenaudojame. Neretai pasitaiko gaisrų, kuriuos sukelia į balkonus pataikę fejerverkai, o nuo jų užsidega palikti daiktai.

Tačiau pirotechnikos gaminiai pavojingi ne tik dėl gaisrų grėsmės. Deja, kasmet nuo jų nukenčia ir žmonės, dažniausiai – vaikai ir paaugliai. Nudegimų patiria ir neteisingai fejerverkus naudojantys nuo alkoholio apsvaigę asmenys.

Specialistai tikina, jog saugiai pastatytą fejerverką geriausia uždegti bengaline ugnele ar kitu ugnies šaltiniu, kuris leistų tai padaryti per daug nesiartinant prie pirotechnikos gaminio. Degtukai ir žiebtuvėliai nėra patikimi, ypač pučiant stipriam vėjui.

Ir visgi, jei degimo metu ar uždegus pirotechinikos gaminį nelaimė įvyko, medikai teigia, jog kiekvienas turi žinoti, kaip tiksliai padėti nukentėjusiajam.

Specialistai primena, jog svarbu atkreipti dėmesį ir į fejerverko galiojimo datą. Nors pirotechnikos priemonė ir atrodo kaip nauja, joje esantis parakas gali būti subyrėjęs ir fejerverkas gali sprogti netikėtai.
Plačiau vaizdo reportaže.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: