Startavo virtualios kapinės

Lietuvoje startavo nauja verslo idėja. Internetinė svetainė – Virtualios kapinės. Nors tai įgyvendinta visai neseniai, ši svetainė jau sukėlė daugybę diskusijų bei komentarų. Virtualiose kapinėse ne tik galima rasti vėlionio nuotraukų, parašyti apie jį atminimą, bet paspausti „pagerbimo“ klavišą.

Daugumą žmonių šokiravusi svetainė „Virtualios kapinės“ susilaukia vis daugiau dėmesio. Čia siūloma internete žmogui susikurti ne profilio anketą, tačiau virtualų kapą. Suvedus vardą ir pavardę parodoma vėlionio kapo nuotrauka, artimiesiems bei draugams galima rašyti išlikusius atsiminimus. E. kape taip pat bus galima rasti nuorodas į velionio „Facebook“, Instagram“, „Twitter“, ir kitas socialinių tinklų paskyras, o per „Youtube“ paskyrą bus galima stebėti velionio įkeltus vaizdo klipus. Svetainės pardavimų vadovas Saulius Liukaitis sako, kad kol kas daugiausia sulaukiama teigiamų reakcijų, todėl, pasak jo, Lietuva yra pasiruošusi naujųjų technologijų teikiamoms galimybėms.

Greito sveitainės populiarumo nesitikima, kadangi žmonėms reikia dar apsiprasti su tokia mintim, apgalvoti ar artimieji pritartų virtualiam vėlionio kapui, kuri prižiūrėtų atsakingas žmogus – tas, kas kapą ir sukurtų. Tik jis turės prisijungimo vardą ir slaptažodį. O užuojautos žodžius galės rašyti kas tik norės. Dauguma išgirdę apie idėją svarsto, kad tada reikėtų pereiti ir prie virtualių žmonų, vaikų, draugų, tačiau netgi šiuo atveju pardavimų vadovas turi atkirtį visiems kritikams.

Panevėžio šv. Apaštalų Petro ir Povilo parapijos klebonas teigia, kad ir kaip sparčiai žengia naujosios technologijos, tie kas tiki, visada aplankys tikrus kapus, o ne virtualius, nors pati idėja nėra bloga.

Nedaug funkcijų turintis virtualus kapas svetainėje – nemokamas. O už „premium“ – pilnos funkcijos kapavietę, reikėtų mokėti 39 eurus 10-čiai metų, kadangi nėra žinoma kaip technologijos pažengs vėliau ir galbūt viskas dar labiau tobulės.

 

Plačiau vaizdo reportaže.

GNTV_logotipas_baltas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: