TV3 nuotr.

Statybomis užsiimančio M. Starkaus sodyboje – drąsūs sprendimai: idėja gimė žmonai Kotrynai

Praėjusiais metais padedamas žmonos Kotrynos ir savo dukrų, Martynas Starkus ėmėsi to, ko niekuomet nebuvo daręs – statyti namą kaime. Tačiau statybos – nesibaigiantis procesas. Arba, kaip sako Martynas, pradėti moka visi. Tik kaip viską pabaigti? Būtent šiandien prasideda antrasis TV3 laidos „Starkus stato“ sezonas, kuriame žiūrovai išvys, kaip pasiekti tai, kas neretai atrodo neįmanoma – priartėti prie darbų pabaigos.

Pirmojoje antro sezono laidoje žiūrovai turės progą trumpai prisiminti ir tai, ką visai šeimai teko patirti pernai. Kaip Martynui kilo mintis nusipirkti sodybą ir dėl kokių priežasčių Kotryna su tuo sutiko, kaip namas buvo nugriautas ir kaip jo vietoje išgydo kitas, su kokiais sunkumais šiame kelyje jie susidūrė ir kaip jie galiausiai atsirado ten, kur yra šiandien.

„Paskutinį kartą matėmės tuomet, kai Lietuvoje dar buvo labai daug sniego. Ir man atrodė, kad viskas – daugiau niekuomet nebegrįšiu prie statybų, nes belieka tik apsigyventi. Juk namas stovi! Bet aš buvai naivus… (juokiasi) Darbo tikrai nesumažėjo, o kartais man atrodo, kad jo tik dar daugiau, kadangi namą reikia ne tik įrengti, bet ir paruošti jį gyvenimui“, – apie beprasidedančius vis kitus darbus pasakos žinomas vyras.

Prabėgus metams, Martynas žiūrovus susitikti statybose pakvies ir vėl. Tiesa, šįkart kitaip. Mat dabar viską į savo rankas perims jo žmona Kotryna. „Ji kuria nuostabų savo pasaulį – miestietė tapo kaimiete. Ji turi savo darželį, augina gėles, daržoves. Tai, ką Kotryna daro, jai patinka“, – šypsosis jis.

Savo ruožtu Kotryna neslėps – po truputį sodyboje ji vis ima žaisti namus, tačiau gyventi čia dar negalima. Tam, kad sodyba iš tiesų virstų namais, būtinas jos prisilietimas.

„Supratau, kad jei noriu suderinti savo kaimo gyvenimą su miestu, turiu naudoti kiekvieną laisvą valandą. Marčius bando mane stabdyti, neva, ne viskas iš karto, bet ne mano būdui ir ne mano charakteriui viskas po truputį“, – sakys ji ir jau ims planuoti sodą, o su kokiomis bėdomis susidurs, žiūrovai sužinos laidoje.

Sodyboje, kurią siekia paversti antraisiais namais, Kotryna imsis pačių drąsiausių sprendimų. Apie vienus ji ėmė svajoti dar tuomet, kai nebuvo net ir namo, o kitus sugalvoja tuoj pat, vietoje.

„Kadangi čia yra sodyba, manau, kad galima elgtis drąsiau, rinktis labai skirtingus sienų apmušalus. Todėl visuose kambariuose yra absoliučiai skirtingi tapetai, tarpusavyje vis tiek atrodantys labai gerai. Tačiau, žinoma, renkantis tapetus, visuomet yra rizika suklysti – kuo didesnis ir įspūdingesnis raštas, tuo sunkiau apskaičiuoti, kiek jo reikės“, – savo rūpesčiais dalinsis K. Starkienė.

Tiesa, jei vienus darbus pavyksta nudirbti lengviau, kiti kelia nuolatinius apmąstymus. O ypač dėl to, jog visi sprendimai turi būti ilgalaikiai.

„Sudėtingiausias momentas – išsirinkti spalvą ar kokia turėtų būti medžiaga, nes sprendimą reikia priimti pačiam. Ir nieko nebegali kaltinti. Juk jei kažkas bus negražu, kalta būsiu aš. Dėl to Marčius viską palieka man“, – juoksis Kotryna.

O kol Kotryna rūpinsis namų estetika, Martynas nepraleis progos pasimokyti iš pernai metų klaidų. Žinoma, statybos neįmanomos be didelių išlaidų, tačiau žinomas vyras įsitikinęs, kad patobulėti galima ir čia.

„Kalbėti apie finansus man asmeniškai yra sudėtinga. Iš pradžių viską skaičiavau, o po to pasileidau plaukus, nes visko nesuseksi. Bet jei planuočiausi tiksliau, matomai sutaupyčiau. Tą tikrai planuoju daryti šiemet. Na, žinote, kaip ir nuo sausio 1-os dienos visi eina sportuoti, taip ir aš, kiekvieną kartą važiuodamas į banką sau sakau, kad reikia susikaupti ir skaičiuoti“, – pasakos jis, o susitikęs su banko specialistu aiškinsis, kaip tą padaryti neskausmingai.

Laidos „Starkus stato“ antrojo sezono premjera – jau šį vakarą, 17.20 val. per TV3!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: