Tado Kontauto nuotr.
„Stiprūs kartu“: prieglobsčio Lietuvoje kasdien paprašo virš pusės tūkstančio Ukrainos gyventojų
Karo pabėgėlių iš Ukrainos skaičiui artėjant prie 3 mln., augantį prieglobsčio ieškančių žmonių skaičių fiksuoja ir savanorystės koordinavimo centras „Stiprūs kartu“. Nors šio centro pagalba Lietuvoje pastogė jau suteikta maždaug 4000 pabėgėlių, prieglobsčio ieškančių ukrainiečių skaičius tik auga, todėl Lietuvoje ieškoma daugiau laikinai būstą galinčių suteikti gyventojų. Iššūkiams augant, į pagalbą „Stiprūs kartu“ ateina ir organizacijos iki šiol padėjusios kovoti su pandemija.
„Pastaruoju metu mums kasdien pavyksta patenkinti maždaug po 160 prašymų apsistoti. Kadangi už kiekvieno tokio atvejo stovi bent keli nuo karo bėgantys žmonės, galima sakyti, kad geranoriški Lietuvos gyventojai pastogę kasdien suteikia 500 karo pabėgėlių. Nuoširdžiai dėkoju kiekvienam iš savanorių.
Viso „Stiprūs kartu“ laikiną apgyvendinimą surado daugiau nei 4000 Ukrainos gyventojų, dar apie 1000 užsiregistravusių žmonių yra pakeliui į Lietuvą arba laukia saugaus humanitarinio koridoriaus“, ‒ sako „Stiprūs kartu“ savanorių koordinatorius Paulius Tamolė.
Pradeda trūkti būstų
P.Tamolės teigimu, karui nesiliaujant, „Stiprūs kartu“ sukauptas būstų rezervas sparčiai tirpsta ‒ šiuo metu ypač stinga pastogės Vilniuje ir Klaipėdoje.
„Kviečiame svetainėje stipruskartu.lt registruotis žmones, galinčius pasidalinti laisvu būstu. Karas Ukrainoje nesibaigė, tikrojo pabėgėlių srauto Lietuva dar nepajuto, tad negalime atsipalaiduoti“, ‒ tvirtina „Stiprūs kartu“ savanorių koordinatorius.
„Stiprūs kartu“ veiklą stiprina ir palaiko ne tik pilietiški gyventojai, bet ir valstybės institucijos bei privačios bendrovės: „Vinted“, „Tesonet“ ir kitos. Į tokių organizacijų gretas stoja ir su pandemija padėjusi kovoti karštoji linija 1808 bei Vilniaus savivaldybės visuomenės sveikatos biuras „Vilnius sveikiau“.
Kovojo su pandemija, dabar padeda pabėgėliams
„Karštoji linija 1808 veiklą pradėjo prieš dvejus metus, kovo 13-ąją – startavome pandemijos akivaizdoje, o šiandien, kartu su „Stiprūs kartu“ savanoriais, padėsime Ukrainos žmonėms rasti laikiną prieglobstį Lietuvoje. Mažiausiai 20 mūsų operatorių atsilieps į pabėgėlių skambučius ir padės jiems rasti pastogę“, ‒ sako karštosios linijos 1808 vadovė Greta Beinaravičiūtė.
Per pandemiją sukauptą patirti pasitelks ir Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras „Vilnius sveikiau“. Atsilaisvinusius pajėgumus biuras skirs koordinuoti emocinės paramos teikimą į Vilnių atvykusiems pabėgėliams.
„Dveji pandemijos metai dirbant krizės sąlygomis leido mums įgyti unikalios krizių valdymo patirties ir įgūdžių, kuriuos ketiname pritaikyti organizuodami pagalbą karo pabėgėliams iš Ukrainos. Didžiuojamės, kad prisijungę prie „Stiprūs kartu“ galime pagelbėti nuo karo bėgantiems žmonėms. Akivaizdu, kad sunkiu laikotarpiu Lietuvos piliečiai noriai padeda vieni kitiems ir geba susitelkti bendram tikslui. Taip bus ir šįkart“, ‒ įsitikinusi „Vilnius sveikiau“ vadovė Guoda Ropaitė-Beigė.
Pasak „Stiprūs kartu“ savanorių koordinatoriaus P. Tamolės, pandemija sutelkė šalies gyventojus, iškėlė pagalbos vieni kitiems iniciatyvas, sukūrė naujus savanoriškos paramos tinklus ir taip paruošė šalį iššūkiams, kuriuos atneša putino karas Ukrainoje.
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!