Studentams pradedamas teikti finansavimas su valstybės garantija

„Swedbank“ šalies studentams pradeda teikti finansavimą su valstybės garantija. Studentų, kuriems yra skirta valstybės garantija studijoms finansuoti, sąrašas bus paskelbtas spalio 6 d. Nuo šios dienos jie galės kreiptis į banką dėl finansavimo suteikimo, tai bus galima padaryti iki š.m. lapkričio 5 d. Be to, šįmet užpildyti prašymą ir pasirašyti sutartį dėl paskolos bus galima nuotoliniu būdu – prisijungus prie savo interneto banko paskyros.

„Siekiame prisidėti prie geresnio aukštojo mokslo prieinamumo bei pagerinti jaunų žmonių galimybes ateityje susirasti jiems patinkantį ir jų finansinius lūkesčius atitinkantį darbą. Praėjusiais metais šia galimybe pasinaudojo apie 5,5 tūkst. studentų visoje šalyje“, – sako „Swedbank“ Vartojimo paskolų ir automobilių finansavimo departamento vadovas Tomas Pulikas.

Pasak jo, viena iš šių metų naujovių ta, kad finansavimo sutartį studentai galės pasirašyti nuotoliniu būdu prisijungę prie savo interneto banko paskyros. Tą bus galima padaryti naudojantis kvalifikuota programėle „Smart-ID“, mobiliuoju parašu ar asmens tapatybės kortele su e. parašu. Tuo metu norintys sudaryti studijų paskolos sutartį banko padalinyje, į jį turės atvykti su galiojančiu galimybių pasu.

Į „Swedbank“ gali kreiptis studentai, kurie Valstybiniam studijų fondui pateikė prašymą dėl 2021 m. rudens semestro ir buvo įtraukti į patvirtintą studentų, kuriems siūloma sudaryti valstybės remiamų paskolų sutartis, sąrašą.

„Studentai gali pretenduoti į trijų tipų paskolas: gyvenimo išlaidoms padengti (iki 2 tūkst. eurų per metus), studijų kainai sumokėti (ne didesnė suma nei aukštosios mokyklos nustatyta metinė studijų kaina) bei studijoms užsienyje (iki 2,4 tūkst. eurų)“, − komentuoja T. Pulikas.

„Swedbank“ šiuo metu yra vienintelis bankas, teikiantis valstybės remiamas paskolas studentams. Pagrindinės šių paskolų teikimo sąlygos, įskaitant maksimalią palūkanų normą, yra nustatomos valstybės. Norint gauti tokią paskolą, nereikia įprastų jos grąžinimą užtikrinančių priemonių – turto įkeitimo ar laidavimo.

T.Pulikas atkreipia dėmesį, kad vienerius metus po studijų, kurioms buvo skirta paskola, baigimo ar nutraukimo yra suteikiamas lengvatinis periodas, kurio metu mokamos tik palūkanos. Paskolos įmokų mokėjimas prasideda pasibaigus šiam vienerių metų laikotarpiui. Paskolos grąžinimas būna numatytas 15 metų, tačiau esant galimybei ją galima grąžinti ir per trumpesnį laiką.

Nuo 2009-ųjų, kai buvo pradėtos teikti valstybės remiamos paskolos, „Swedbank“ finansavimą suteikė beveik 67 tūkst. studentų, o bendra jiems suteiktų paskolų suma siekia apie 100 mln. eurų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: