Su Jungtinių Amerikos Valstijų karininkais – apie saugumą ir toleranciją Panevėžyje

Šiandien Panevėžio apskrities vyriausiajame policijos komisariate lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų karininkų delegacija. Nuolat bendradarbiaujantys su Karaliaus Mindaugo husarų batalionu karininkai užsiima nusikaltimų prevencija, todėl, norėdami aptarti esamą kriminalinę padėtį Panevėžyje, aplankė Panevėžio apskrities policijos vadovybę.

Šie JAV karininkai lankosi miestuose, kuriuose apsistoja iš užsienio atvykę kariai, ir vertina saugumą. Ruošdami rekomendacijas, kur lankytis verta ir saugu, o ko vertėtų vengti, karininkai prašo policijos pagalbos. Jiems rūpi, kaip svetimšalius priima miesto gyventojai, ar jie nėra linkę užpuldinėti ar diskriminuoti kitos tautybės, rasės ar tikėjimo žmonių. Domėjosi, ar yra Panevėžyje karštųjų taškų, kurių vertėtų vengti. Prašė trumpai apibūdinti kriminalinę padėtį mieste ir akcentuoti vyraujančias nusikalstamas veikas, patarti, kaip jų išvengti.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas, laikinai atliekantis viršininko funkcijas, Renaldas Žekonis ir viršininko pavaduotojas Mindaugas Ambraziūnas akcentavo, kad Panevėžyje gyvena daugiausia lietuviai ir kad jie nelinkę veltis į konfliktus dėl kitokio tikėjimo ar rasės. Policijos pareigūnai padrąsino karininkus aplankyti vaizdingas miesto vietoves ir lankytinus objektus. Patarė vengti vietų, kuriose nuolat kyla konfliktų, nepaisant besilinksminančių tautybės – naktinių klubų ir barų. Dažniausiai tokiose vietose konfliktai įsiplieskia padauginus alkoholio. Pareigūnai pažadėjo, gavę bet kokios informacijos apie įvykius, kuriuose dalyvavo JAV karininkai, informuoti jų vadovybę.

Panevėžio apskrities policijos vadovybė ir JAV karininkų atstovai pasikeitė kontaktais ir sutarė dalytis informacija, patirtimi ir patarimais.

Pareigūnai priminė, kad svarbiausias telefono numeris Lietuvoje – 112, ir įteikė atminimo dovanas su policijos atributika.

 

Rasa Černauskaitė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: