Su policija – geresni rezultatai

2010-aisiais metais Panevėžio rajone pradėtos steigti saugios kaimynystės grupės. Šiandien jų net 76, o bendruomenės nariai vis drąsiau patys imasi iniciatyvos. Saugios kaimynystės grupės sprendžia aktualius viešosios tvarkos, saugaus eismo užtikrinimo, kelio ženklų statymo, gyvūnų auginimo ir laikymo taisyklių kontrolės, jaunimo užimtumo, pažeidimų užkardymo, aplinkos tvarkymo klausimus. Tai – viena efektyviausių priemonių mažinant nusikalstamumą bei siekiant kuo didesnio saugumo gyvenamojoje aplinkoje. Tokią grupę gali įkurti gyvenvietės, mikrorajono, namo, ar net laiptinės kaimynai.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio rajono policijos komisariato pareigūnai organizuoja susitikimus su gyventojais, skatina burtis į saugios kaimynystės grupes, akcentuoja šio judėjimo naudą.

Gegužės 21 dieną ilgalaikė prevencinė programa „Saugi kaimynystė – saugumo garantas“ įtvirtinta Smilgių seniūnijos Sujetų ir Kairių kaimuose. Panevėžio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai Darius Petraitis ir Ingrida Januškevičienė pakabino informacinio pobūdžio stendus, skelbiančius apie šiose vietovėse veikiančią saugios kaimynystės grupę. Savo saugumu besirūpinantys gyventojai suvokia, kad už saugumą yra atsakingi patys, o bendradarbiaudami su policija gali pasiekti žymiai geresnių rezultatų.

Saugią kaimynystę norintys įkurti gyventojai gali kreiptis į Panevėžio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnus Darių Petraitį ir Ingridą Januškevičienę tel. (8-45) 503 403, arba gyvenamąją teritoriją prižiūrintį apylinkės inspektorių.


Karolina Miganovičienė

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: