(Stasys Museum nuotr.)

Sugrįžę į Panevėžį kurti kultūros

Panevėžys – galimybių miestas. Žmonės, kurių keliai driekėsi per įvairius pasaulio miestus, grįžta į Panevėžį kurti, atskleisti talentus ir dalintis idėjomis. Vienas tokių traukos centrų – kultūros lopšiu ir naujuoju Panevėžio simboliu tapęs „Stasys Museum“.

„Panevėžys visada buvo ir bus vieta, kurioje kūrybingiems žmonėms atsiveria plačios galimybės. Džiaugiamės matydami, kaip jauni žmonės sugrįžta į gimtąjį miestą ir praturtina jį savo žiniomis, idėjomis, patirtimi ir entuziazmu“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Prie „Stasys Museum“ komandos prisijungė į miestą kurti kultūros sugrįžę diasporos atstovai. Pristatome juos.

„Stasys Museum“ direktorė Vaida Andrijauskaitė (Stasys museum nuotr.)

„Panevėžį palikau ir į jį grįžau lygiai po 19 metų. Galiu drąsiai sakyti, kad Panevėžys kardinaliai pasikeitęs į gerąją pusę. Į gimtąjį miestą atvažiavau per pandemiją, o atėjus laikui vėl išvykti, supratau, kad man gera čia.  Būnant Panevėžyje atradau, kiek daug galimybių ir perspektyvų gali man pasiūlyti miestas, kiek daug čia galima nuveikti, kokios plačios galimybės bei perspektyvos atsiveria kurti ir dirbti. Džiaugiuosi atradusi dar neišbandytų veiklų ir galimybių save realizuoti. Grįžau į Panevėžį su kita energija, kitokiu matymu, pati būdama kitokia asmenybe ir sprendimą čia likti priėmiau kaip didžiulę dovaną. Jau 3 metai esu gimtajame Panevėžyje ir tuo džiaugiuosi kiekvieną dieną. Mane įkvepia muziejaus komanda, kurioje labai daug skirtingų vienas kitą papildančių žmonių, tačiau visi mes veikiame ta pačia kryptimi – kad muziejus būtų plakančia Panevėžio širdimi. Matau dideles perspektyvas augti muziejui ir man, kaip asmenybei. Panevėžys tikrai yra galimybių miestas, kuriame be kita ko, patogu gyventi“, – sako muziejaus vadovė į gimtąjį Panevėžį sugrįžusi po darbinėmis ir kūrybinėmis patirtimis įspūdingos emigracijos. V. Andrijauskaitė Didžiojoje Britanijoje dirbo tarptautinių švietimo programų direktore privačioje tarptautinėje mokykloje, kūrė ir su komanda įgyvendino Rytų Azijos bei JAV rinkoms skirtas programas. Pieš tai darbavosi trijuose skirtinguose universitetuose – meno fakultete koordinavo doktorantų procesus, kitame universitete kūrė programas prieš magistrantūrą studentams iš viso pasaulio, trečiame – koordinavo akademinių profesinių įgūdžių ugdymo programą mokymosi ir mokymo kompetencijų centre. Karališkajame Velso muzikos ir teatro koledže koordinavo aktorinio meistriškumo kursus, vasaros programas ir ikiuniversitetines programas Pietų ir Vakarų Velso regiono jaunimui. „Statsys Museum“ direktorė patirčių bagažą pildė ir Dubajuje, kur buvo atsakinga už verslo suvažiavimų organizavimą, masines konferencijas, VIP verslo renginius.

Socialinių tinklų ir komunikacijos koordinatorius Gabrielius Grašys (Stasys museum nuotr.)

Vaikinas pasakoja užsienyje ilgai neužsibuvęs. Vilniaus universitete baigęs studijas Gabrielius atlikti praktikos į Maltos universitetą mokslinės komunikacijos srityje išvyko pagal tarptautinę  Erasmus+ programą. Būdamas svetur G. Grašys įgijo neįkainojamos patirties, išnaudojo progą dirbti su tąkart saloje organizuotu vienu didžiausių renginių.

„Dar viešėdamas Maltoje pamačiau darbo skelbimą, kad gimtajame mieste ieško žmogaus pagal mano įgytą specialybę. Galiu pasakyti, kad likimas pats mane sugrąžino į Panevėžį ir net neabejoju, kad šio muziejaus laukia didelė sėkmė. Pagyvenęs užsienyje supratau, kokioje geroje vietoje, geroje šalyje mes gyvename, myliu savo gimtąjį miestą ir tikiu, kad „Stasys Museum“ laukia didelė sėkmė“, – kalbėjo komunikacijos koordinatorius.

Vyriausioji grafikos dizainerė Rūta Rancevaitė (Stasys museum nuotr.)

Baigusi Juozo Balčikonio gimnaziją mergina išvyko studijuoti grafinį dizainą Kauno dailės akademijoje. Situacija susiklostė taip, kad po studijų 2 metus Rūta gyveno ir dirbo sostinėje, o vėliau keliai nuvedė į Berlyną. Čia ji dirbo su užsienio šalių – Vokietijos, Šveicarijos, Austrijos klientais, tačiau būdama svetur vis pagalvodavo ir apie Panevėžį. Sužinojusi apie įgyvendinamą „Stasys Museum“ projektą, pradėjo domėtis darbo galimybėmis šiame centre. Po darbo pokalbio su jauna mergina buvo sudaryta terminuota darbo sutartis. Šiandien Rūta yra nuolatinė muziejaus darbuotoja.

„Dirbti savam miestui – geras jausmas. Gera būti ten, kur tu augai, ėjai į mokyklą, bendravai su draugais. Širdžiai dar mieliau, kai gali ir dirbti tokioje vietoje, kuri tau artima. Pradėjusi dirbti muziejuje realizavau save ir sutikau puikią, profesionalią, motyvuotą komandą. Džiaugiuosi, kad esu jos dalimi ir tikiu, kad „Stasys Museum“ taps žinoma, stipria, nuolat lankytojus stebinančia vieta“, – kalbėjo R. Rancevaitė.

Infrastruktūros asistentas Tomas Styra (Stasys museum nuotr.)

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje studijuodamas  grafinį dizainą pagal Erasmus+ programą Tomas metams buvo išvykęs į Portugaliją, po studijų darbavosi Estijoje, vėliau grįžo ir dirbo Lietuvos televizijoje. Jaunas vyras norėjo pokyčių, tad metams išvyko pasidarbuoti į Kanadą. Anot pašnekovo, laikas pralėkė greitai, o  prieš grįžtant į Lietuvą su žmona svarstė dvi alternatyvas – arba Vilnius, arba Panevėžys.

„Mūsų apsisprendimo nugalėtoju tapo gimtasis mano miestas ir galiu drąsiai pasakyti, kad  nei dienos nesigailėjome dėl to. Panevėžyje tikrai gera, patogu ir įdomu gyventi. Tikiu „Stasys Museum“ sėkme ir net neabejoju, kad jis į Panevėžį įneš naujovių, taps tikra meno meka“, – sako muziejaus infrastruktūros asistentas T. Styra.

Panevėžio miesto savivaldybė kryptingai dirba, kad Panevėžys augtų, kaip jaukus, šiuolaikiškas, modernus, gyventi patogus miestas, kuriame galimybių veikti, kurti būtų visiems – vietos gyventojams, grįžtantiems diasporos atstovams, naujakuriams.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: