Sulaikyti du kontrabandos pilni vilkikai su 2 mln. eurų vertės rūkalais (video)

Pasienis su Baltarusija išlieka „karščiausia“ kovos su cigarečių kontrabanda zona. Muitinės kriminalinėje tarnyboje (MKT) pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl vasario 5 – 6 dienomis čia sulaikytų dviejų vilkikų, gabenusių stambias cigarečių kontrabandos siuntas, apie 655 tūkst. pakelių.

Vasario 5–ąją Lavoriškių kelio poste sulaikytame vilkike cigaretes mėginta maskuoti tranzitu per Lietuvą į Rusijos Kaliningrado sritį vežtomis statybinėmis medžiagomis. O kitą dieną Medininkuose sulaikytame vilkike nelegalūs rūkalai buvo paslėpti po taip pat tranzitu vežtais maisto produktais.

Apie 17 val. 30 min. į Lavoriškių kelio postą krovininiu vilkiku „Mercedes Benz“ atvažiavęs Rusijos pilietis deklaravo ketinantis per Lietuvą į Rusijos Kaliningrado sritį gabenti statybines medžiagas: gipsinį tinką ir mineralinę vatą. Muitininkai nusprendė patikrinti mašiną rentgeno kontrolės sistema: ne paslaptis, kad statybinės medžiagos – viena dažniausiai kontrabandininkų naudojama priedangos prekė.

Bet rentgeno neprireikė: jau pirminės vizualinės apžiūros metu patyrę pareigūnai pastebėjo, kad tik mažą puspriekabės dalį sudaro oficialus krovinys – maišai su statybinėmis medžiagomis. Kitoje dalyje, atskirtoje medžio drožlių plokštėmis, aptiktos cigarečių dėžės. Rūkalų buvo prikrauta visur, kur tik įmanoma – nemažai cigarečių rasta ir mašinos kabinoje (už gulto, daiktadėžėje), taip pat – po puspriekabe buvusioje papildomoje daiktadėžėje. Apytiksliais vertinimais iš viso šiuo vilkiku mėginta pervežti 255 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių „Fest“, „Minsk“ ir „NZ Gold“.

Dar daugiau nelegalių cigarečių muitinės pareigūnai surado patikrinę antrąjį vilkiką, irgi „Mercedes Benz“, apie 6 val. ryto iš Baltarusijos atvažiavusį į Medininkų kelio postą. Šįsyk rūkalai buvo slepiami puspriekabės galą užkrovus tranzitu į Rusijos Kaliningrado sritį vežamomis maisto produktų dėžėmis. Bet ir šiuo atveju legalus krovinys tebuvo priedanga įspūdingos dydžio cigarečių kontrabandai: puspriekabėje rasta apie 400 tūkst. pakelių cigarečių „Fest“.

Sulaikytos kontrabandos kiekis dar bus tikslinamas, tačiau preliminariu vertinimu pareigūnams įkliuvo daugiau nei pusė milijono – 655 tūkst. pakelių cigarečių. Bendra jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 2,2 mln. eurų.

Dėl abiejų kontrabandos atvejų MKT pradėti ikiteisminiai tyrimai, kuriems vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

Lavoriškėse sulaikyto vilkiko vairuotojas, skyrus kardomąsias priemones – rašytinį pasižadėjimą neišvykti ir dokumentų paėmimą – buvo paleistas. Tuo tarpu Medininkuose sulaikytas „Mercedes Benz“ vairuotojas, Baltarusijos pilietis, vasario 7 d. Vilniaus apylinkės teismo sprendimu suimtas mėnesiui.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: