Freepik.com nuotr.

Šunų maistas pagal augintinio amžių: kokie skirtumai?

Renkantis tinkamą šunų maistą, vienas svarbiausių veiksnių – augintinio amžius. Skirtingi amžiaus tarpsniai reikalauja skirtingų mitybos poreikių – energingiems jauniems šunims reikia daugiau kalorijų, o vyresnio amžiaus augintiniams reikia subalansuoto maistinių medžiagų kiekio. Šiame tekste aptarsime, kaip šunų maistas ir jo sudėtis turėtų kisti drauge su augintinio amžiumi.

Ar šuniuko ir suaugusio šuns mityba turi skirtis?

Taip, šuniukų maistas ir suaugusių šunų maistas turėtų skirtis, kad atitiktų specifinius jų mitybos poreikius. Šuniukai sparčiai auga ir vystosi, todėl jiems reikalingas maistas, palaikantis jų augimą, kaulų vystymąsi bei bendrą sveikatos būklę.

Dėl tinkamos šunų mitybos ir šunų maisto visuomet galima pasitarti su veterinaru ar gyvūnų prekių parduotuvės konsultantu, kurie jums atsakys į visus svarbiausius klausimus ir padės užtikrinti tinkamą jūsų augintinio mitybą.

Šunų maisto parinkimas pagal energijos ir maistinių medžiagų poreikį 

Jaunų šuniukų ir suaugusių šunų maistas turėtų skirtis priklausomai nuo jūsų augintinio gyvenimo etapo.

Energijos poreikio skirtumai

Maži šuniukai turi didesnį energijos poreikį nei suaugę šunys, nes jie sparčiai auga ir vystosi. Jų kūnai aktyviai formuoja audinius, organus ir kaulus, todėl jiems reikia ženkliai daugiau kalorijų. Suaugę šunys jau yra užbaigę savo augimo fazę, todėl jų energijos poreikis paprastai yra mažesnis.

Baltymų, riebalų ir maistinių medžiagų kiekis

Šuniukų maiste yra daugiau baltymų, riebalų ir specifinių maistinių medžiagų, tokių kaip kalcis ir fosforas, tam, kad palaikytų raumenų, organų ir kaulų vystymąsi. Suaugusiems šunims nereikalingos specifinės maistinės medžiagos, todėl jiems daug aktualiau subalansuotas maistinių medžiagų kiekis.

Maitinimo dažnis

Šuniukus paprastai reikia maitinti dažniau, kad patenkintumėme jų energijos poreikius. Suaugę šunys gali būti šeriami rečiau – paprastai du kartus per dieną.

Virškinamumas

Šuniukų maistas dažnai gaminamas taip, kad būtų lengviau virškinamas, nes mažylių skrandis gali būti jautresnis. Suaugę šunys dažnai turi tvirtesnę virškinimo sistemą, todėl jie nėra tokie jautrūs maisto kokybei.

Skanėstai

Skanėstai šuniukams turi būti mažesnio dydžio ir sukurti taip, kad palaikytų jų vystymąsi, t. y. skanėstai turi atitikti augintinio amžių. Suaugusiems šunims skirti gardėsiai paprastai yra universalesni ir dažniausiai skiriasi tik pagal sudedamąsias dalis bei kalorijų kiekį.

Alergija ir jautrumas

Kai kurie šunys gali turėti įgimtą alergiją  tam tikroms sudedamosioms maisto dalims arba ši alergija gali išsivystyti laikui bėgant, todėl visuomet stebėkite savo šuns sveikatą ir rinkdamiesi šunų maistą atsižvelkite į individualius augintinio poreikius.

Sausas maistas ir konservai šunims: kaip išlaikyti balansą?

Sausas šunų maistas

Sausas šunų maistas ir jo kramtymas gali padėti pagerinti dantų sveikatą, nes kietas ėdalas sumažina apnašų ir dantų akmenų susidarymo riziką. Be to, sausam maistui būtinas intensyvus kramtymas gali prisidėti prie tinkamo žandikaulio raumenų vystymosi ir geros burnos higienos.

Sausas šunų maistas dažnai yra kaloringesnis, o tai reiškia, kad mažesnės porcijos gali patenkinti didesnius augintinio energijos poreikius. Tai gali būti ypač svarbu šunims su mažesniu skrandžiu.

Sausą šunų maistą taip pat patogu laikyti, jo galiojimo laikas yra ilgesnis, be to, jį lengva transportuoti, todėl tai praktiškas sprendimas, atitinkantis daugelio pirkėjų poreikius.

Šunų konservai

Šunų konservuose yra didesnis drėgmės kiekis, o tai gali padėti palaikyti tinkamą augintinio organizmo hidrataciją. Tai ypač naudinga šunims, kurie nelaka pakankamai vandens. Be to, šunų konservai dažnai yra labiau mėgstami augintinių dėl stipresnio aromato ir skonio, kas itin aktualu išrankiesiems valgytojams ar šunims, kurių uoslė susilpnėjusi.

Šunų konservų ir sauso šunų maisto derinimas

Tiek sausas šunų maistas, tiek konservai šunims turi savų privalumų, todėl šiuos du maisto tipus galima derinti tarpusavyje, kad būtų lengviau atitikti visus šuns mitybos poreikius. Vis dėlto, kiekviena situacija yra invidividuali, todėl dėl konkretaus jūsų augintinio raciono visuomet rekomenduojame pasitarti su veterinaru ar gyvūnų prekių parduotuvės konsultantu.

Pereinamojo maitinimo etapai: kaip pakeisti augintinio mitybos racioną?

Perėjimas prie skirtingų šuns augintinio maitinimo etapų (pvz., nuo maisto mažiems šuniukams iki suaugusiems šunims skirto maisto) turėtų būti atliekamas palaipsniui, kad būtų sumažinta virškinimo sutrikimų rizika.

Pereinamojo maitinimo tvarkaraštis

Pereinamasis laikotarpis paprastai trunka nuo 7 iki 10 dienų ir yra dalinamas į keletą atskirų etapų:

  • 1–2 diena. Pradėkite maišydami 75 % seno maisto su 25 % naujo maisto mišiniu. Tai padeda augintiniui priprasti prie naujo skonio, nesukeliant staigių mitybos pokyčių.
  • 3–5 diena. Sureguliuokite santykį iki 50/50 seno ir naujo maisto mišinio. Taip tęsiamas perėjimas, leidžiantis augintinio virškinimo sistemai prisitaikyti.
  • 6–8 diena. Pereikite prie 25 % seno maisto ir 75 % naujo maisto mišinio.
  • 9–10 diena. Pereikite prie šėrimo tik nauju maistu. Iki 10-tos dienos gyvūnas turi būti visiškai pripratęs prie naujojo šunų maisto.
Freepik.com nuotr.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: