Sutelktos jėgos įamžinti vyskupo Kazimiero Paltaroko atminimą

Siekdamos deramai įamžintas pirmojo Panevėžio vyskupo Kazimiero Paltaroko atminimą, paminėti jo gimimo 140-ąsias metinės Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka ir Panevėžio vyskupijos kurija sutarė koordinuoti savo veiksmus ir sutelkti išteklius.

Panevėžio vyskupo Liongino Virbalo SJ ir bibliotekos direktorės Rimos Maselytės parašais š. m. birželio 18 d. patvirtinta bibliotekos ir kurijos bendradarbiavimo sutartis.

Biblioteka galės susipažinti su Panevėžio Švč. Trejybės rektorate ir Panevėžio vyskupijos kurijos archyve saugoma su vysk. K. Paltaroko gyvenimu ir veikla susijusia foto dokumentine medžiaga. Atsirinks svarbiausius dokumentus, juos suskaitmenins, dokumentų vaizdus naudos kultūrinėje ir švietėjiškoje veikloje, viešai skelbs, padarys viešą prieigą internete.

Vyskupo K. Paltaroko 140-sioms gimimo metinėms pažymėti G. Petkevičaitės-Bitės biblioteka parengs virtualią bei stacionarią parodas, atskleidžiančias vyskupo gyvenimo kelią, veiklą, intelektualinį palikimą. Parodose bus panaudota ir šių bažnytinių archyvų medžiaga.

Šiuo metu Virtualios bibliotekos skyriuje su kokybiška skaitmeninimo įranga jau vykdomi Kazimiero Paltaroko archyvo fotografijų skaitmeninimo darbai.

Iš Panevėžio vyskupijos kurijos gauti albumai ir pavienės nuotraukos, liudijančios vyskupo gyvenimą. Daug fotografijų neišaiškintos, neatpažinti jose užfiksuoti asmenys, vietovės, fotografai, fotografavimo datos. Fotografijų identifikavime bibliotekininkams talkininkauja Panevėžio Švč. Trejybės rektorato rektorius dek. kun. Simas Maksvytis, monsinjoras Juozapas Antanavičius, Panevėžio kraštotyros muziejaus muziejininkė dr. Zita Pikelytė.

Virginijaus Benašo fotografijose:

Virtualios bibliotekos skyriuje Panevėžio Švč. Trejybės rektorato rektorius dek. kun. Simas Maksvytis, monsinjoras Juozapas Antanavičius, skyriaus vedėja Jovita Verbickienė, Retų knygų ir rankraščių skyriaus darbuotojos Sigita Marcinkevičienė ir Inga Vienažindienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: