TV3 nuotr.

Svajonė turėti orią pensiją kupiškietei subliuško: per 10 metų neteko 10 tūkstančių

Šio antradienio TV3 laidoje „TOP 3“ – vis dar netylančios kalbos apie „Auksinius svogūnus“ ir jų šeimininkus, įvairios versijos dėl skęstančio Orsko miesto Rusijoje ir svajonė apie orią senatvę. Deja, panašu, kad tokia ji bus ne visiems. Atsakingai 19 metų pensijai kaupusi moteris sulaukė nemalonios žinios – neteko pusės pinigų. Išskirtinis jos interviu – jau šį vakarą.

Įvairius pamokymus iš politikų ir ekonomistų apie tai, kad senatvės pensijai turėtume kaupti papildomai arba liksime vargšais, girdime jau ne vienerius metus. Tuo susidomėjusi, kaupti pinigus antros pakopos pensijų fonde ėmė ir Kupiškio gyventoja Nida Šulčienė, kuri šį antradienį pasidalins neįtikėtina savo istorija.

„Sutartis su pensijų kaupimo fondu buvo pasirašyta 2003-aisiais – po metų prasidėjo mano pirmosios įmokos. Mano atlyginimas buvo žymiai didesnis nei vidutinis, tad kiekvienais metais per tuos 19 metų buvo pervedama truputi daugiau nei vienas tūkstantis eurų“, – pasakos moteris.

Moteris buvo įsitikinusi, kad jos pensija bus išties ori. Tačiau atsidariusi savo kaupimo sąskaitą, ji neteko žado. Per 19 metų Nida pervedė daugiau nei 19 tūkstančius eurų, tačiau, panašu, įvyko pensijų fondų „stebuklas“! Pinigai išgaravo: Nidai liko tik 9950 eurai.

„Rezultatas nenustebino, rezultatas – šokiravo. Šiuo metu pensijų kaupimo fonde yra sukaupta nepilni 10 tūkstančių eurų. Kasmet pervedu po 1000 eurų, o mano grąža – 523 eurai“, – negali patikėti moteris.

Dar labiau Nida nustebo tuomet, kai pradėjo aiškintis, kokia galėtų būti to priežastis. Todėl šiandien ji neslepia – jei tik galėtų, jau šiandien nutrauktų visus privačius kaupimus ir kauptų pati, savarankiškai. Tik bėda ta, kad pasitraukimas iš pensijų fondų antros pakopos – negalimas…

„Ataskaitose visada buvo paaiškinimas, kad investicija nepasiteisino, kad krito kuro kainos, kad pandemija sugraužė, po to karas prasidėjo… Be abejo, aš tokią investiciją atsiimčiau pačią pirmą dieną, nes prarandi pusę pinigų“, – laidoje dalinsis kupiškietė, o daugiau apie tai, koks likimas laukia Nidos ir kitų su panašiomis situacijomis susidūrusių žmonių, išvysite jau šį vakarą.

Antroje laidos temoje – netylančios kalbos apie žiūrimiausią metų projektą „Auksiniai svogūnai“. Juos išdalinęs Arūnas Valinskas nespėja atsakinėti į skambučius, kuriuose – politikų pageidavimai atsiimti laimėtus apdovanojamus. Laidos komanda su dainininku Radžiu keliaus į Seimą ieškoti jų šeimininkų!

Galiausiai, kaip gyvena Rusijos miestas Orskas, kuriame sugriuvo užtvanka? Viskas pasiekė tokį lygį, jog skęsti ėmė visas regionas. Patys rusai jau neva nustatė, kad dėl užtvankos griūties kalti graužikai – būtent jie ir pragraužė skyles. Tačiau, ar tikrai? O gal graužikai „apmokyti“ Ukrainoje?

„TOP 3“ – pirmadieniais-ketvirtadieniais, 21 val. tik per TV3!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: