Šveicarai Panevėžio miesto apylinkės teisme apžiūrėjo vaizdo konferencijų įrangą

Vakar, balandžio 14 d., Panevėžio miesto apylinkės teisme lankėsi Šveicarijos Konfederacijos atsakingų institucijų atstovų delegacija. Prieš įvykstant metiniam susitikimui dėl Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos įgyvendinimo, Šveicarijos atstovai išreiškė norą apsilankyti vienoje iš pavienio projekto „Vaizdo perdavimo, įrašymo ir saugojimo sistemos sukūrimas ir įdiegimas teismuose“ įgyvendinimo vietų.

2014 metais Nacionalinė teismų administracija (NTA), įgyvendindama Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje, lėšomis finansuojamą pavienį projektą „Vaizdo perdavimo, įrašymo ir saugojimo sistemos sukūrimas ir įdiegimas teismuose“, Panevėžio miesto apylinkes teisme įdiegė vaizdo konferencijų įrangą. 18 vienetų vaizdo konferencijų įrenginių taip pat sumontuota Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Kauno, Alytaus, Marijampolės, Vilkaviškio ir kitų miestų teismų salėse, 13 vienetų įkalinimo įstaigose, 7 mobilieji vaizdo konferencijų įrenginiai perduoti naudoti Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Kauno apygardos prokuratūroms, o taip pat Generalinei prokuratūrai.

Naudojantis vaizdo perdavimo, įrašymo ir saugojimo įranga gali būti apklausiami ieškovai, atsakovai, pareiškėjai, liudytojai, taip pat saugomi liudytojai, nukentėjusieji ir kiti proceso dalyviai, kurie gyvena užsienyje ar dėl sveikatos sutrikimų arba kitų priežasčių negali atvykti į teismo posėdį. Vykdant nuotolines apklausas palengvėja asmenų, esančių laisvės apribojimo įstaigose, dalyvavimas teismo procese – nereikia organizuoti jų pervežimo.

Nacionalinės teismų administracijos informacinių technologijų skyriaus vedėjo pavaduotoja Vaida Keinaitė svečiams iš Šveicarijos ir Finansų ministerijos perskaitė pranešimą apie įdiegtą vaizdo konferencijos įrangą. Prezentacijos metu buvo pademonstruotos įrangos galimybės, susisiekta su Klaipėdos apylinkės teismu – pademonstruota, kaip veikia vaizdo konferencinis skambutis.

Po prezentacijos vyko vaizdo konferencijos įrangos aptarimas. Laikinai einantis Panevėžio miesto apylinkės teismo primininko pareigas Vytautas Krikščiūnas, Panevėžio apygardos vyriausioji prokurorė Nida Grunskienė, NTA atstovė Vaida Keinaitė kartu su Šveicarijos atstovais aptarė įdiegtos įrangos panaudojimo galimybes teismo posėdžių metu, šios sistemos perspektyvas ir tobulinimą.


Inga Baltrimavičienė,
Panevėžio miesto apylinkės teismo
atstovė ryšiams su visuomene ir žiniasklaida


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: