Sveikiname ir didžiuojamės: 2017-ųjų Metų panevėžiečiai

Panevėžio miesto savivaldybės mero Ryčio Račkausko vadovaujama darbo grupė išrinko 2017-ųjų Metų panevėžiečius. Pristatome žmones, kuriais miestas gali pelnytai didžiuotis.

Parolimpietė SIGITA MARKEVIČIENĖ – už viso gyvenimo nuopelnus

Parolimpietė lengvaatletė, bėgikė, daugkartinė Europos aklųjų ir silpnaregių lengvosios atletikos čempionė, pasaulio čempionė, parolimpinių žaidynių čempionė bei planetos rekordininkė sportuoti pradėjo praradusi regėjimą po automobilio avarijos. Iki lemtingojo įvykio dirbo parduotuvės vedėja. Tai vienintelė neregė sportininkė, atstovavusi Lietuvai net 5 parolimpinėse žaidynėse. Čia moteris pademonstravo išskirtinę ištvermę, o keturiose pasiekė stulbinamų rezultatų: Barselonoje 1992 m. iškovojo 3 sidabro medalius (800, 1500 ir 3000 m distancijų) ir vieną bronzos (400 m), 1996 m. Atlantoje pasiekė 1500 m bėgimo pasaulio rekordą, 2000 m. Sidnėjuje dar kartą pagerino šios distancijos rezultatus, pasiekė ir 5000 m bėgimo pasaulio rekordą.

KAROLINA MASIULYTĖ-PALIULIENĖ – už lietuvybės puoselėjimą, demokratijos ir Europos kultūros propagavimą, švietėjiškų idėjų sklaidą, labdaringą ir mecenavimo veiklą

Knygnešio J. Masiulio anūkės ir knygyno savininkės K. Masiulytės-Paliulienės veikla šiemet įvertinta aukščiausiu Prancūzijos apdovanojimu – Prancūzijos garbės legiono ordinu. Jai suteiktas ordino kavalieriaus vardas už nuopelnus vaidybos, režisūros, literatūros srityse, prancūziškosios kultūros puoselėjimą Lietuvoje ir lietuviškosios kultūros sklaidą Prancūzijoje. Šiemet moteris į prancūzų kalbą baigė versti K. Donelaičio „Metus“ (šiuo metu atiduoti leidyklai). 1994 m. grįžusi gyventi į Lietuvą K. Masiulytė-Paliulienė atkūrė J. Masiulio knygyną Panevėžyje ir šalyje įsteigė dar keturis, rūpinosi J. Masiulio vardo įamžinimu ir idėjų, knygnešystės sklaida, kultūrinių renginių organizavimu bei rėmimu, užsiima labdara, dalyvauja visuomeninėje veikloje, išsaugojo ir Panevėžio bendruomenei dovanojo maestro J. Miltinio epistoliarinį palikimą, skatina ir remia jaunuosius mūsų miesto talentus.

Plaukikas DANAS RAPŠYS – už šiemetį medalių ir laimėjimų kraitį

Šalies žiniasklaidos „Super Danu“ pakrikštytas 22 metų panevėžietis (trenerė Ina Paipalienė) šiemet Panevėžį ir Lietuvą garsino medalių lietumi. Vasaros studentų žaidynėse Taipėjuje iškovojo net 3 medalius – du aukso ir bronzos. Tai istorinis ne tik plaukiko, bet ir viso Lietuvos sporto laimėjimas. Be to, D. Rapšys pasaulio čempionate Budapešte pagerino 4 mūsų šalies rekordus. Įspūdingi ir ankstesni sportininko laimėjimai: bronza 2012 m. Europos jaunimo čempionate, 2013 m. Europos jaunimo čempionas ir sidabro medalininkas, 2013 m. pasaulio čempionato pusfinalininkas ir du sidabro medaliai pasaulio jaunimo čempionate, 2015 m. kombinuotoje estafetėje kartu su Giedriu Titeniu, Tadu Duškinu ir Mindaugu Sadausku pagerintas Lietuvos rekordas, 2016 m. Europos čempionato bronzos medalis.

Krepšinio klubo „Lietkabelis” prezidentas ALVYDAS BIELIAUSKAS – už į Panevėžį grąžintą krepšinio populiarumą, ekipos laimėjimus, miesto garsinimą

A.Bieliauskas Panevėžio krepšinio klubu pradėjo rūpintis ir globoti 2012 m. Būdamas pagrindinis AB „Lietkabelis“ akcininkas, palaipsniui augino komandą, kuri 2017 m. pasiekė iki tol nematytų aukštumų. Klubo pavadinimas tapo neatsiejamas skatinant susiburti Panevėžio miesto bendruomenę, ugdant pasididžiavimą gimtuoju miestu, garsinant jo vardą. 2017 m. „Lietkabelio“ komanda tapo Lietuvos krepšinio lygos vicečempione, iškovojo sidabrą Karaliaus Mindaugo taurės turnyre, pateko į antrojo pagal pajėgumą Europos klubų turnyro „7 Days Eurocup“ stipriausiųjų šešioliktuką.

Kompozitorius, atlikėjas RIMANTAS JUOZAS BAGDONAS – už originalią kūrybą, džiazo populiarinimą, Panevėžio garsinimą Lietuvoje ir užsienyje

J.R. Bagdonas kūrybinį darbą mieste dirba jau 35 metus. Nuosekliai populiarina džiazo muziką. Šiemet mieste vyko jau 16-asis jo sumanytas vienintelis Lietuvoje tarptautinis vaikų ir jaunimo džiazo muzikos festivalis „Jazz fontanas“. 18 metų mieste gyvuoja džiazo klubas „Randevu“ – tiek neišsilaikė nė vienas šalies džiazo muzikos klubas. „Randevu“ vakaruose svečiavosi džiazo atlikėjai ne tik iš mūsų šalies, bet ir JAV, Didžiosios Britanijos, Brazilijos, Olandijos, Danijos, Švedijos, Prancūzijos, Šveicarijos, Vokietijos, Italijos, Filipinų, Rusijos, Baltarusijos, Latvijos. J. R. Bagdonas yra surengęs 5 autorinius vakarus. Kūryboje dominuoja kelios kryptys – solinė, kamerinė ir orkestrinė džiazo muzika, relaksacinė, muzika lietuvių liaudies dainų ir šokių ansambliams, teatro muzika. Jo melodijos skambėjo daugiau kaip 40 spektaklių. Yra sukūręs muziką programinei siuitai ,,Sekminės“, su kuria miesto dainų ir šokių ansamblis ,,Pynimėlis“ 2006 m. laimėjo garbingąjį ,,Aukso paukštės“ apdovanojimą.

Iškilminga Metų panevėžiečių apdovanojimo ceremonija vyks gruodžio 14 d. 19 val. Dailės galerijoje. Kviečiame pagerbti mūsų miestui nusipelniusius žmones.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: