Pixabay nuotr.

„Swedbank“ pristato tvarių būsto sprendimų ekosistemą ir žaliąsias būsto paskolas

Siekdamas paskatinti aukštos energinės klasės būsto plėtrą ir sudaryti palankias sąlygas gyventojams jį įsirengti, „Swedbank“ pristato tvarių būsto sprendimų ekosistemą. Viena svarbiausių jos dalių – Žalioji būsto paskola, kuri užtikrins išskirtines finansavimo sąlygas energiškai efektyviam būstui įsigyti. Be to, ekosistema apima būsto įrengimo, inžinerinių ir išmanių namų sistemų, energijos gamybos iš atsinaujinančių šaltinių bei kitus banko partnerių sprendimus.

Tvarių būsto sprendimų ekosistema yra skirta tiems, kas nori sukurti taupius ir tvarius naujus savo namus. Šios ekosistemos dalis – Žalioji būsto paskola gali būti suteikiama ne žemesnės nei A+ energinės klasės būstui įsigyti. Ją gauti gyventojai galės neišeidami iš namų – visus su paskolos tvarkymu susijusius žingsnius galima atlikti interneto banke. Pirmaisiais metais šio tipo paskoloms bus taikoma 0,99 proc. banko marža.

Žaliąją būsto paskolą gavę gyventojai galės pasinaudoti specialiais pasiūlymais būstui įsirengti. Pastarieji apima nuolaidas aplinkai draugiškiems namams, būsto įrengimo, inžinerinėms ir išmaniosioms namų sistemoms, energijos gamybos iš atsinaujinančių šaltinių ir kitus sprendimus.

„Gyvenamojo būsto energijos poreikiai – šildymas, elektra, vėsinimas yra reikšmingi klimato kaitai įtaką darantys veiksniai. Įsigydami energiškai efektyvius namus, juose įdiegdami tvarius inžinerinius sprendimus, pasitelkę atsinaujinančius energijos šaltinius, mes galime ne tik pagerinti savo gyvenimo sąlygas, sumažinti energijos sąnaudas ir išlaidas joms, bet ir tausoti aplinką“, – sako „Swedbank“ Privačių klientų tarnybos vadovas Pavel Ladziato.

„Swedbank“ duomenimis, tarp trijų Baltijos valstybių, Lietuvoje išduodama daugiausia paskolų aukštos energinės klasės būstui įsigyti ir ši dalis kasmet nuosekliai auga.

Banko būsto paskolų duomenys rodo, kad praėjusių metų pabaigoje A+ ir aukštesnės energinės klasės būstas sudarė apie 52 proc. viso finansuoto turto. Palyginimui, 2022 m. pabaigoje ši dalis sudarė 43 proc. visų finansuotų būsto įsigijimo sandorių.

„Swedbank“ jau ne vienus metus rinkai siūlo įvairias aplinką tausojančias iniciatyvas. Prieš kelerius metus „Swedbank“ pasiūlė patrauklias lizingo sąlygas mažai taršiems automobiliams ir elektromobiliams įsigyti, taip pat specialias paskolas nuosavoms ir nutolusioms saulės elektrinėms, šilumos siurbliams įsirengti.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: